TE Connectivity Kuřim otevřelo novou firemní školku

TE Connectivity Kuřim otevřelo novou firemní školku

Všichni rodiče malých dětí řeší při návratu do zaměstnání, kam umístí svoje potomky. Kvůli nabitým pořadníkům ve státních školách však některým nezbývá nic jiného, než zůstat s dětmi doma. Usnadnit návrat svým zaměstnancům po mateřské a rodičovské dovolené se nyní rozhodl jeden z předních výrobců a dodavatelů vysokorychlostních datových konektorů, dílů pro infotainment a bezpečnost automobilů TE Connectivity Kuřim. Společnost vyslyšela přání svých zaměstnanců a otevřela novou firemní školku v areálu svého závodu.

Společnost TE Connectivity Kuřim má přibližně 2 800 zaměstnanců a snaží se dbát nejen o jejich profesní, ale také o jejich osobní a rodinný život. Proto se nyní rozhodla usnadnit návrat svých zaměstnanců s malými dětmi otevřením firemní školky. „Aktuálně máme více než 100 zaměstnanců na mateřské a rodičovské dovolené a více než dalších 100 kolegů, kteří mají děti ve věku do šesti let. Z interního průzkumu vyplynulo, že jeden z důvodů, proč se lidé nemohou vrátit z mateřské nebo rodičovské dovolené, je hlídání dětí. Ověřili jsme si, že u nás panuje zájem o firemní školku, což pro nás znamenalo impulz začít na projektu pracovat. Jsem rád, že tímto benefitem nejen ulehčíme návrat zaměstnanců do práce, ale dopřejeme rodičům více času s dětmi, které si mohou vyzvednout téměř hned za dveřmi zaměstnání,“ vysvětluje Ivan Polák, ředitel závodu TE Connectivity Kuřim.

Školka běží ve zkušebním provozu od června 2021 a 1. září začíná plný provoz. Otevírá se každý všední den o půl šesté ráno a zavírá o půl sedmé večer – kopíruje tedy denní dvanáctihodinovou směnu v závodu TE Connectivity Kuřim. Kapacita školky činí 24 dětí a aktuálně je obsazena přibližně z 80 procent.

Firemní školka stojí u vjezdu do areálu výrobního závodu a je sestavena z mobilních kontejnerů, spojených do prostorných místností a uzpůsobených pro hru i odpočinek dětí. Moderní vybavení ve veselých barvách plně odpovídá nárokům, kladeným na předškolní zařízení. Veškeré náklady na stavbu pokryla společnost TE Connectivity, jež hradí i veškeré provozní náklady. Zaměstnanci platí příspěvky podle toho, jak často děti do školky docházejí, ale jejich příspěvek nepřesahuje 1 200 korun za měsíc.

Provoz školky TE Connectivity Kuřim zajišťuje Elánek pro rodinu z.s., který je součástí sítě školek a jeslí Elánek po celé ČR. Ten vzešel z výběrového řízení společnosti TE, jež hledala pro děti svých zaměstnanců opravdu nejlepší péči. Vzdělané a zkušené učitelky zajišťují i těm nejmenším celodenní výuku i zábavu.

Otevření firemní školky TE Connectivity Kuřim znamená významný milník nejen pro český závod, ale celosvětově i pro celou firemní skupinu. Jde o první zařízení poskytující každodenní péči o děti zaměstnanců TE Connectivity. „Jsem velice rád, že se nám podařilo vytvořit první firemní školku v celé skupině TE Connectivity, ve které patří Kuřim k nejdůležitějším lokalitám. Věřím, že výhoda firemní školky se u našich zaměstnanců zařadí mezi ty nejoblíbenější, ke kterým patří 13. mzda, příspěvek na dopravu pro všechny a firemní svozový autobus z Brna nebo velice příhodně nastavené penzijní připojištění – ale i mnoho dalších,“ uzavírá Ivan Polák.

TE Connectivity

TE Connectivity je lídrem v oblasti globálních průmyslových technologií, který vytváří bezpečnější, udržitelnější, produktivnější a propojenější budoucnost. Široká škála řešení konektivity a senzorů, osvědčených v těch nejnáročnějších prostředích, umožňuje pokrok v dopravě, průmyslových aplikacích, lékařské technologii, energetice, v datové komunikaci a domácnostech. S přibližně 80 000 zaměstnanci, včetně více než 7 500 inženýrů pracujících v úzkém kontaktu se zákazníky v přibližně 140 zemích, TE zajišťuje, že KAŽDÉ SPOJENÍ SE POČÍTÁ.

Zdroj informací

TE Connectivity, NejBusiness.cz a eMoravia.cz

Datum

5. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.1819 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál