TE Connectivity Kuřim otevřelo novou firemní školku

TE Connectivity Kuřim otevřelo novou firemní školku

Všichni rodiče malých dětí řeší při návratu do zaměstnání, kam umístí svoje potomky. Kvůli nabitým pořadníkům ve státních školách však některým nezbývá nic jiného, než zůstat s dětmi doma. Usnadnit návrat svým zaměstnancům po mateřské a rodičovské dovolené se nyní rozhodl jeden z předních výrobců a dodavatelů vysokorychlostních datových konektorů, dílů pro infotainment a bezpečnost automobilů TE Connectivity Kuřim. Společnost vyslyšela přání svých zaměstnanců a otevřela novou firemní školku v areálu svého závodu.

Společnost TE Connectivity Kuřim má přibližně 2 800 zaměstnanců a snaží se dbát nejen o jejich profesní, ale také o jejich osobní a rodinný život. Proto se nyní rozhodla usnadnit návrat svých zaměstnanců s malými dětmi otevřením firemní školky. „Aktuálně máme více než 100 zaměstnanců na mateřské a rodičovské dovolené a více než dalších 100 kolegů, kteří mají děti ve věku do šesti let. Z interního průzkumu vyplynulo, že jeden z důvodů, proč se lidé nemohou vrátit z mateřské nebo rodičovské dovolené, je hlídání dětí. Ověřili jsme si, že u nás panuje zájem o firemní školku, což pro nás znamenalo impulz začít na projektu pracovat. Jsem rád, že tímto benefitem nejen ulehčíme návrat zaměstnanců do práce, ale dopřejeme rodičům více času s dětmi, které si mohou vyzvednout téměř hned za dveřmi zaměstnání,“ vysvětluje Ivan Polák, ředitel závodu TE Connectivity Kuřim.

Školka běží ve zkušebním provozu od června 2021 a 1. září začíná plný provoz. Otevírá se každý všední den o půl šesté ráno a zavírá o půl sedmé večer – kopíruje tedy denní dvanáctihodinovou směnu v závodu TE Connectivity Kuřim. Kapacita školky činí 24 dětí a aktuálně je obsazena přibližně z 80 procent.

Firemní školka stojí u vjezdu do areálu výrobního závodu a je sestavena z mobilních kontejnerů, spojených do prostorných místností a uzpůsobených pro hru i odpočinek dětí. Moderní vybavení ve veselých barvách plně odpovídá nárokům, kladeným na předškolní zařízení. Veškeré náklady na stavbu pokryla společnost TE Connectivity, jež hradí i veškeré provozní náklady. Zaměstnanci platí příspěvky podle toho, jak často děti do školky docházejí, ale jejich příspěvek nepřesahuje 1 200 korun za měsíc.

Provoz školky TE Connectivity Kuřim zajišťuje Elánek pro rodinu z.s., který je součástí sítě školek a jeslí Elánek po celé ČR. Ten vzešel z výběrového řízení společnosti TE, jež hledala pro děti svých zaměstnanců opravdu nejlepší péči. Vzdělané a zkušené učitelky zajišťují i těm nejmenším celodenní výuku i zábavu.

Otevření firemní školky TE Connectivity Kuřim znamená významný milník nejen pro český závod, ale celosvětově i pro celou firemní skupinu. Jde o první zařízení poskytující každodenní péči o děti zaměstnanců TE Connectivity. „Jsem velice rád, že se nám podařilo vytvořit první firemní školku v celé skupině TE Connectivity, ve které patří Kuřim k nejdůležitějším lokalitám. Věřím, že výhoda firemní školky se u našich zaměstnanců zařadí mezi ty nejoblíbenější, ke kterým patří 13. mzda, příspěvek na dopravu pro všechny a firemní svozový autobus z Brna nebo velice příhodně nastavené penzijní připojištění – ale i mnoho dalších,“ uzavírá Ivan Polák.

TE Connectivity

TE Connectivity je lídrem v oblasti globálních průmyslových technologií, který vytváří bezpečnější, udržitelnější, produktivnější a propojenější budoucnost. Široká škála řešení konektivity a senzorů, osvědčených v těch nejnáročnějších prostředích, umožňuje pokrok v dopravě, průmyslových aplikacích, lékařské technologii, energetice, v datové komunikaci a domácnostech. S přibližně 80 000 zaměstnanci, včetně více než 7 500 inženýrů pracujících v úzkém kontaktu se zákazníky v přibližně 140 zemích, TE zajišťuje, že KAŽDÉ SPOJENÍ SE POČÍTÁ.

Zdroj informací

TE Connectivity, NejBusiness.cz a eMoravia.cz

Datum

5. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3255 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál