V rámci projektu Do práce na kole se letos podařilo ušetřit rekordních 702 tun oxidu uhličitého

V rámci projektu Do práce na kole se letos podařilo ušetřit rekordních 702 tun oxidu uhličitého

Letošní jedenáctý ročník projektu Do práce na kole dokázal i přes pandemii a panující home office přilákat největší počet účastníků v historii. Do akce se zapojilo více než 22 tisíc lidí z celé republiky. Ti během května nachodili, naběhali a najezdili téměř 5,5 milionu kilometrů. Pomohli tak ušetřit o 209 tun oxidu uhličitého více ve srovnání s rokem 2020. Kvůli omezením způsobenými pandemií koronaviru bylo možné do systém nahrávat všechny bezmotorové cesty. Projekt již tradičně podpořil balíkový přepravce GLS.

Cílem projektu Do práce na kole je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání jízdního kola jako dopravního prostředku. Organizátoři se kvůli koronavirovým omezením rozhodli stejně jako v loňském ročníku ponechat rozvolněná pravidla. Do systému tak bylo možné nahrávat jakékoliv bezmotorové cesty, např. na nákup, procházky v parku nebo domácí cvičení. Do akce se letos zapojilo rekordních 22 tisíc účastníků a 2754 firem. Společně nachodili, naběhali a najezdili 5 442 426 kilometrů, o 1,6 milionu kilometrů více než v roce 2020. Každý účastník tak v průměru ujel 188 km na kole a 57 km ušel pěšky.

Projektu se jako generální partner každoročně účastní i nadnárodní přepravní společnost GLS, která všem účastníkům doručuje startovní balíčky se soutěžními tričky. Přepravce v rámci speciálního programu ThinkGreen usiluje o trvale udržitelný rozvoj a eliminaci negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí. „Ochrana životního prostředí a ekologičtější doprava jsou nedílnou součástí našich dlouhodobých aktivit. Snažíme se postupně rozšiřovat vozový park o nové elektrické dodávky a elektrická cargo kola, zároveň každoročně v Česku vysazujeme stovky stromů. Kromě toho při stavbě nových a rekonstrukci stávajících budov využíváme ekologická řešení, např. instalaci fotovoltaických systémů, vytápění tepelnými čerpadly. Udržitelnost je blízká i našim spolupracovníkům. Letos se z české centrály zapojilo více než 25 % kolegů. Dohromady najeli více než 800 kilometrů,“ uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. Díky vysoké účasti z řad veřejnosti i firem se během měsíce května podařilo ušetřit 702 tun oxidu uhličitého, o 209 tun více než loni.

Cyklotour Na kole dětem

Přepravce GLS vedle projektu Do práce na kole podporuje také nadační fond Na kole dětem cyklisty Josefa Zimovčáka, který na svém vysokém kole projel například trasu Tour de France. Činností nadačního fondu podporuje léčbu onkologicky nemocných dětí. 12. ročník celorepublikové charitativní akce s názvem Cyklotour odstartoval 2. června 2021 v Hlučíně a do cíle dorazil 12. června po ujetí více než 1200 kilometrů napříč celou republikou v Lanškrouně.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Zdroj informací

GLS Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

19. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0756 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál