Studie Cisco: Kybernetická bezpečnost práce na dálku

Studie Cisco: Kybernetická bezpečnost práce na dálku

Společnost Cisco zveřejnila novou globální výzkumnou studii, která odhaluje nárůst bezpečnostních problémů, kterým podniky čelí v souvislosti s podporou zaměstnanců a zákazníků v době, kdy práce a interakce probíhají především na dálku. Studie rovněž poukazuje na příležitosti ke zvýšení odolnosti podniku vůči narušení provozu díky bezpečnostním řešením, která umožňují přístup k datům a aplikacím odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Investice do bezpečnostních technologií podniky připraví na „novou realitu“, která nastupuje.

V první polovině roku podniky na celém světě takřka ze dne na den v bezprecedentním rozsahu převedly své zaměstnance na práci z domova. Bezpečnostní týmy dělaly maximum, aby bezpečnou práci v novém uspořádání umožnily.

Celosvětová studie společnosti Cisco s názvem Budoucnost bezpečné práce na dálku zjistila, že většina podniků byla přinejlepším pouze částečně připravená na přechod na práci na dálku. Došlo však k urychlenému zavádění technologií, které umožňují pracovat bezpečně odkudkoli na jakémkoli zařízení, čímž podniky získávají schopnost flexibilně reagovat na případné další neočekávané události.

Co výzkum zjistil:

  • 85 % respondentů považuje kybernetickou bezpečnost za extrémně důležitou nebo důležitější než v době před pandemií COVID-19
  • Za hlavní bezpečnostní problém práce na dálku označuje 62 % respondentů zajištění bezpečného přístupu
  • Každý druhý respondent tvrdí, že koncové body včetně služebních notebooků (56 %) a osobních zařízení (54 %) je při práci na dálku složité zabezpečit
  • 66 % respondentů se domnívá, že situace okolo pandemie COVID-19 bude mít za následek zvýšení investic do kybernetické bezpečnosti.

Cisco Systems

Cisco je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka.

Zdroj informací

Cisco Systems a NejBusiness.cz

Datum

31. října 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.397 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál