Projekt Do práce na kole letos pomohl ušetřit téměř 460 tun oxidu uhličitého

Projekt Do práce na kole letos pomohl ušetřit téměř 460 tun oxidu uhličitého

Letošní ročník projektu Do práce na kole (DPNK) dokázal během května ušetřit přes 457 tun oxidu uhličitého (CO2). Zapojilo se do něj celkem 16 347 účastníků, kteří na cestu do práce preferovali místo automobilu kolo, běh či chůzi. Projektu se opět jako generální partner zúčastnila společnost GLS, která o snižování emisí skleníkových plynů dlouhodobě usiluje i v rámci balíkové přepravy.

Rostoucí zájem

Cílem projektu Do práce na kole je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání kola jako dopravního prostředku na cestě do zaměstnání a zpět, o které se každý rok v květnu snaží firemní týmy složené ze 2 až 5 členů. K celkové sumě ušetřených emisí v letošním ročníku DPNK, která za květen činila více než 457 tun CO2, přispělo celkem 16 347 účastníků z celé České republiky, tedy o 3 538 účastníků více než v loňském roce a o 5 573 více než v roce 2016.

Dlouhodobá podpora

Projektu se jako generální partner každoročně účastní i nadnárodní přepravní společnost GLS. Její podpora je součástí programu ThinkGreen, který usiluje o trvale udržitelný rozvoj a eliminaci negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí. „Ochrana životního prostředí je nedílnou součástí našich dlouhodobých aktivit, do kterých se snažíme zapojit i veřejnost. Proto jsme se před třemi roky stali generálním partnerem Do práce na kole,“ uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika, a dodává: „Budeme rádi, když se projekt dostane do obecného povědomí veřejnosti i našich zaměstnanců. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 30 % pracovníků české centrály GLS.“

Reálné kroky k lepšímu životnímu prostředí

Společnost GLS má svůj systém managementu životního prostředí certifikován dle normy ISO 14 001:2015, s jejíž pomocí pravidelně zaznamenává a monitoruje svůj pokrok v oblasti ekologie. GLS v rámci celé skupiny shromažďuje data týkající se emisí, spotřeby zdrojů a likvidace odpadů. Metoda využívaná pro výpočet emisí je v souladu s normou ISO 14064-1 a Kjótským protokolem o snižování emisí skleníkových plynů. Výsledky dlouhodobého úsilí GLS pravidelně zveřejňuje ve Zprávě o udržitelném rozvoji.

Zdroj informací

GLS a Nejbusiness.cz

Datum

10.7.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6311 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál