Spolupráce Designworks a Virgin Hyperloop One

Spolupráce Designworks a Virgin Hyperloop One

Designworks, kreativní poradenská společnost patřící BMW Group, se spolu se společností Virgin Hyperloop One a společností Road and Transport Authority of Dubai (RTA) podílela na návrhu designu prototypu pro kapsli Hyperloop plánovanou v Dubaji. Tento návrh měl nedávno svoji celosvětovou premiéru v City Walk v Dubaji, která byla součástí akce Měsíc inovací SAE (UAE Innovation Month). Široká veřejnost tak měla poprvé možnost prohlédnout si reálný prototyp Hyperloop v životní velikosti.

Kapsle pro přepravu osob, která by díky elektromagnetickému pohonu měla ve vakuovém tunelu jezdit rychlostí až 1080 km/h, pravděpodobně umožní přepravu z Dubaje do Abú Dhabí za 12 minut. Společnost Virgin Hyperloop One v současnosti jedná o další fázi vývoje (Fáze 2) se společností RTA s jasným cílem – postavit celosvětově první přepravní systém Hyperloop na území Spojených arabských emirátů nebo na Středním východě.

Vývoj pro budoucnost mobility

Díky rozsáhlým zkušenostem s designem projektů v oblasti veřejné a osobní dopravy a neochvějnému zájmu o oblast mobility v budoucnosti sehrála společnost Designworks zásadní roli jako kreativní partner společnosti Virgin Hyperloop One. Designworks se zhostila vedení v oblasti kritického myšlení a koncepcí při tvorbě vizuální identity prototypu a ztvárnění interiéru pro pasažéry.

„Spolu s návrhem společnosti Virgin Hyperloop One jsme chtěli vytvořit nový vizuální výraz pro nový způsob veřejné dopravy,“ říká Johannes Lampela, ředitel Design Studio LA.

Největší výzvou, s níž se musel tým Designworks vypořádat, bylo vytvoření pohodlného a zajímavého interiéru bez oken, ve kterém musel být splněn základní požadavek – cestující musí během celé jízdy sedět. Na první pohled velmi omezující prostředí přetransformoval tým Designworks na osobnější prostor poskytující povznášející smyslový zážitek, který si člověk nejen zapamatuje, ale i užije.

Inovace s designem zaměřeným na člověka

Koncepce tohoto designu přichází hned s několika řešeními – vícesměrovým individuálně ovládaným osvětlením, digitálními displeji a prvotřídním komfortem, které společně vytvářejí pocit personalizovaného prostoru pro každého cestujícího. Například v první třídě najdeme polohovací kožená sedadla s dotykovým displejem, který umožňuje zpříjemnit si atmosféru osobním nastavením jasu a tónu osvětlení od modré po růžovou. Sedadla mají navíc zabudované vyhřívání i chlazení. Na zabudovaných displejích si cestující budou moci vychutnat preferovaný způsob zábavy. Tento koncept tak vytváří sofistikovanější zážitek prostoru s důrazem na cestující, který přesahuje hranice typické utilitární představy veřejné dopravy. Stejně esteticky působí i podsvícení podlahy, které pomáhá při orientaci v prostoru.

Aby byl zážitek cestujících ještě příjemnější, designéři se inspirovali tradičními arabskými vzory. Vedle futuristicko-progresivního ztvárnění dbali i na vytvoření záměrných a kulturně korespondujících prvků. Celý design je tak nejen spjat s kulturním dědictvím království, ale zároveň potvrzuje jeho současné úspěchy a ambice.

Prototyp Virgin Hyperloop One je dalším příkladem progresivního přístupu společnosti Designworks s cílem objevit nové obzory budoucnosti dopravy a představit potenciál pro nové způsoby mobility.

Zdroj informací

BMW Group a NejBusiness.cz

Datum

15.5.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6891 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál