ESET uvádí na trh novou službu MDR, pomůže firmám s řízením a správou kybernetické bezpečnosti

ESET uvádí na trh novou službu MDR, pomůže firmám s řízením a správou kybernetické bezpečnosti

Společnost ESET, přední světový poskytovatel řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti, představuje zákazníkům inovativní službu ESET MDR, která se zaměřuje na řešení problémů a výzev především u malých a středních firem. Neustálý vývoj v oblasti kybernetické bezpečnosti a hrozeb spolu s příchodem nové směrnice NIS2 klade i na tyto subjekty stále větší nároky, které musí v kontextu omezených zdrojů přesto řešit.
ESET MDR jim nabízí spolehlivou detekci kybernetických hrozeb a správnou reakci na incidenty kombinací nejmodernějších technologií a lidské odbornosti. Spuštěním služby ESET nejen významně rozšiřuje portfolio svých bezpečnostních řešení, ale reaguje tak právě i na potřeby svých zákazníků.

V rychle se měnícím prostředí kybernetických hrozeb je pro firmy důležité najít takového poskytovatele služeb MDR, díky jehož řešení posílí svůj přístup k bezpečnosti, sníží počet falešných poplachů a posílí také svou schopnost detekovat hrozby, vyšetřovat incidenty a reagovat na ně. Služba ESET MDR pro malé a střední podniky je navržena speciálně tak, aby tyto potřeby zákazníků dokázala naplnit a přinášela okamžité výhody, včetně bezprostřední reakce na incidenty.

„Společnosti a organizace jsou čím dál více závislé na digitálních prostředcích, a tím pádem vystaveny kybernetickým hrozbám více než před lety. S příchodem nového Zákona o kybernetické bezpečnosti a požadavků NIS2 se navíc budou muset ještě více zaměřit na zvyšování svého zabezpečení. NIS2 má oproti předchozí verzi směrnice mnohem větší rozsah působnosti a přináší mimo jiné třeba požadavky na sledování a hlášení incidentů nebo na bezpečnost dodavatelského řetězce.
Právě útoky dodavatelským řetězcem, při kterých se například útok na dodavatele aplikace pro přenos a správu souborů dotkne celé řady jeho klientů, jsou u malých a středních firem stále častější. Důvodem bývají většinou jejich omezené zdroje k zajištění kybernetické bezpečnosti,“
říká Vladimíra Žáčková, specialistka kybernetické bezpečnosti společnosti ESET.

Kybernetické hrozb se vyvíjejí velmi dynamicky

„Současné kybernetické hrozby se vyvíjejí velmi dynamicky. Cílem útoků jsou přitom stále častěji také malé a střední podniky, které jsou v mnoha případech bezbranné kvůli nedostatku odborných znalostí, kapacit nebo obojího – často musí pozornost soustředit na každodenní úkoly. Jako společnost, která je dlouholetým odborníkem na kybernetickou bezpečnost s mimořádně významným postavením mezi malými a středními firmami a s více než 500 000 zákazníky v této oblasti, vidíme obrovský potenciál v nabídce cenově dostupné a škálovatelné služby.
Náš přístup výrazně snižuje riziko, že se malé a střední podniky stanou obětí útoků ransomwaru a dalších forem bezpečnostních incidentů, a zároveň jim pomáhá dodržovat předpisy. Spuštění služby ESET MDR pro malé a střední podniky představuje snadný způsob, jak posílit bezpečnost stávajících zákazníků využívajících platformu ESET PROTECT, která díky našim dlouholetým zkušenostem v oblasti analýzy hrozeb integruje všechny naše bezpečnostní moduly s nepřetržitě běžící službou MDR,“
říká Martin Skýpala, produktový specialista z pražské pobočky společnosti ESET.


ESET MDR je kombinací pokročilých technologií a lidské odbornosti

Služba ESET MDR nabízí řadu klíčových funkcí a výhod, které zvyšují kybernetickou bezpečnost ve firmách. Kombinuje automatizaci poháněnou umělou inteligencí s lidskou odborností a komplexními znalostmi o hrozbách pro bezkonkurenční detekci hrozeb a správnou reakci na incidenty.

Díky nepřetržitému přístupu ke službě jsou překlenuty nedostatky v odborných znalostech a snižuje se také tlak na interní bezpečnostní týmy, což jim umožňuje soustředit se na strategické iniciativy. Služba mimo to usnadňuje dodržování právních předpisů, což firmám pomáhá dodržet klíčové povinnosti v oblasti kybernetického zabezpečení nezbytné pro pojistné krytí.

Zákazníci se díky službě MDR mohou spolehnout na experty společnosti ESET, kteří jim pomohou okamžitě zastavit zjištěné škodlivé aktivity útočníků díky nástroji rozšířené detekce a reakce XDR, analyzovat nejnovější hrozby či vyšetřit vzniklé incidenty. Služba je přizpůsobena na řešení výzev v hybridním pracovním prostředí vyhledáváním hrozeb, monitorováním a reakcemi, ale také tím, že poskytuje spolehlivá kyberbezpečnostní opatření, která odpovídají potřebám zákazníků z řad malých a středních firem.

ESET MDR dokáže rychle detekovat hrozby a okamžitě na ně reagovat. ESET pro tyto účely využívá vlastní inovativní technologie kybernetické bezpečnosti, které shromažďují unikátní data zejména z regionů napadených sofistikovanými skupinami kyberzločinců. Pro zajištění účinné obrany před hrozbami mají zákazníci přístup k předem definované knihovně vzorových pravidel podezřelého chování a možnost vytvářet vlastní pravidla podezřelého chování i možnost vytvářet vlastní vzory pravidel, které spouštějí příslušné akce v reakci na konkrétní detekce i podezřelé chování, spustitelné soubory a procesy.

Služba ESET MDR je dostupná jako doplňková nebo samostatná nabídka k řešení ESET PROTECT Enterprise a ESET PROTECT Elite.

Zdroj informací

ESET a NejBusiness.cz
Foto: fauxels, Pexels.com

Datum

10. dubna 2024

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.21 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál