České startupy RobosizeME a Pointee spojují síly na globálním rostoucím trhu

České startupy RobosizeME a Pointee spojují síly na globálním rostoucím trhu

Globální trh robotické automatizace procesů (robotic process automation - RPA) neustále prudce roste a s ním také množství hráčů, kteří se chtějí prosadit. Dva inovativní české startupy zabývající se automatizací, Pointee a RobosizeME, se proto rozhodly spojit své síly.
Propojení jedinečné nabídky efektivní automatizace pro hotelový průmysl, kterou nabízí RobosizeME s expertízou Pointee v oblasti optimalizace a správy velkého množství automatizovaných procesů umožní oběma společnostem oslovit mnohem více zákazníků a nabídnout jim ještě efektivnější a komplexnější řešení RPA.

Robotická automatizace procesů se v posledních letech stala velkým tématem. Již v roce 2022 se velikost RPA trhu odhadlovala na téměř 2,7 miliardy dolarů a projekce ukazují, že dynamické tempo růstu by mělo pokračovat. V roce 2032 by trh RPA dle odhadů měl dosahovat hodnoty přes 66 miliard dolarů, což představuje úctyhodné složené roční tempo růstu (CAGR) okolo 37,9 % (GlobalNewsWire).

Více než 2 600 hotelů po celém světě

Olomoucký RobosizeME vyvíjí hyperautomatizace procesů na míru zákazníkům v hotelovému průmyslu. Automatizace ulevují hotelovému personálu od manuálních a opakujících se činností jako jsou například přípravy výkazů a statistik. Inovativní přístup kombinuje osvědčené proprietární metody identifikace procesů vhodných pro automatizaci s velmi rychlým vývojem řešení díky vlastním akcelerátorům, což jsou předpřipravené automatizační komponenty určené k hladké integraci nástrojů RPA s běžnými informačními systémy pro hotelnictví.
Díky tomu se snižují jak pořizovací náklady, tak doba dodání automatizace, a to na pouhých několik týdnů. Odborníky oceňovaný projekt se pyšní řadou prestižních klientů, kteří zahrnují například francouzskou Louvre Hotels Group, švýcarskou skupinu Kempinski Hotels and Resorts, newyorské MCR Hotels, či dubajskou skupinu Story Hospitality. Dohromady se jedná o více než 2 600 hotelů po celém světě.

Pointee sídlí v Liberci a svým zákazníkům poskytuje inovativní pohled do jejich RPA provozu. Nejmodernější platforma podporuje všechna přední RPA řešení a umožňuje firmám zvýšit návratnost investic do automatizace. Pointee kompletně spravuje a optimalizuje firemní RPA operace, zajišťuje inteligentní orchestraci a redukuje manuální vstupy až o 75 %. Mezi nejvýznamnější zákazníky využívající řešení od Pointee patří společnosti jako Deloitte, Intel, ČSOB, Atlas Copco či Uniqa.

Možná automatizace až 66% procesů 

Obě firmy si od spolupráce slibují vylepšení svých stávajících služeb a také nové možnosti do budoucna. „Globální hotelový trh potřebuje automatizovat procesy. Hotely se po covidových omezeních a propouštěních potýkají s nedostatkem zkušených zaměstnanců a situaci jim komplikuje také rekordní meziroční navyšování mezd napříč odvětvími.
Hotelnictví navíc dlouhodobě trpí vysokou mírou fluktuace, okolo 80 %, což je dvakrát více než průměr všech odvětví. V kombinaci s tím, že velká část procesů, které jsou pro chod hotelů nezbytné, je stále prováděna manuálně, se jedná o velmi neefektivní model. Čím dál tím více hráčů si to uvědomuje a hledá řešení,”
vysvětluje sériový podnikatel Stephen Burke, zakladatel a CEO RobosizeME a dodává: „Naše klientská základna se za necelé dva roky rozrostla na více než 2600 hotelů. Díky spolupráci s Pointee nabídneme našim zákazníkům ještě vyšší efektivitu v podobě pokročilého reportingu a analýzy využití RPA licencí, což pro ně povede mimo jiné k dosažení maximálně výhodných cen za naše služby.”

„Výzkum společnosti McKinsey uvádí, že neuvěřitelných 66 % procesů v odvětví ubytovacích a restauračních služeb je možné automatizovat. Partnerství s RobosizeME nám pomůže toto odvětví a jeho potenciál mnohem lépe pochopit a společně budeme moci aplikovat naše nejnovější poznatky z oblasti umělé inteligence,” dodává Ivo Knejp, spoluzakladatel Pointee.

Zdroj informací

RobosizeME, Pointee a NejBusiness.cz
Foto: RobosizeME, Pointee

Datum

9. ledna 2024

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.1751 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál