Samsung představí na veletrhu CES 2023 nejlepší startupy ze svého akcelerátoru C-Lab

Samsung představí na veletrhu CES 2023 nejlepší startupy ze svého akcelerátoru C-Lab

Společnost Samsung Electronics představí na veletrhu CES 2023 nové inovativní projekty vyvinuté v rámci programu C-Lab. Návštěvníci se budou moci seznámit se čtyřmi projekty z vnitrofiremního programu C-Lab Inside a s osmi startupy, které podporuje firemní akcelerační program C-Lab Outside. Inovativní projekty budou k vidění ve dnech 5.-8. ledna v Eureka Parku v Las Vegas. Tato výstavní plocha bude v rámci veletrhu zasvěcená startupům z celého světa. Samsung předpokládá, že projekty z programu C-Lab vstoupí díky veletrhu CES na globální trh. Díky účasti na veletrhu se zvýší šance projektů na komerční prosazení a jejich autoři se mohou setkat s potenciálními investory.

C-Lab Inside: Představují se projekty zaměstnanců Samsungu ze skutečného i virtuálního světa

Samsung vystavuje na veletrhu CES svoje projekty z programu C-Lab Inside už od roku 2016. Chystané projekty na letošní ročník již získaly řadu ocenění za inovace, schopnost prosazení na trhu i kompletní provedení. Mezi nejúspěšnější patří následující projekty:

• Meta-Running, platforma pro běžecký trénink v metaverzu
• Porkamix, další platforma v metaverzu, tentokrát pro interaktivní prožívání koncertů
• Soom, nový způsob meditace se zpětnou vazbou v reálném čase
• Falette, 3D digitální transformace pro domácí výrobu z textilu

C-Lab Outside: Startupy zaměřené na robotiku, umělou inteligenci apod.

Akcelerační program C-Lab Outside vznikl v říjnu 2018 s cílem oživit a podpořit korejský startupový ekosystém. Startupové firmy, které se do programu přihlásí, mohou využívat kancelářské prostory Samsungu, odborný mentoring ze strany našich zaměstnanců, digitální marketing a finanční poradenství. Mezi další výhody patří potenciální partnerství se Samsungem a možnost účasti na vlivných IT výstavách, k nimž patří právě CES nebo KES (Korea Electronics Show).

V uplynulém roce se v rámci programu C-Lab Outside do podpory startupů zapojily společně se Samsungem i organizace Daegu Center a Gyeong-buk Center for Creative Economy & Innovation. K účasti na CES 2023 jsme vybrali následujících osm startupů:

• NdotLight, webové řešení pro 3D design
• NEUBILITY, městská dovážková služba využívající samořídících robotů
• 40FY, aplikace pro digitální péči o duševní zdraví, od vyšetření po terapii
• CELLICO, bionické oko pro pacienty s chorobou sítnice
• Plask, nástroj s umělou inteligencí pro motion capture a animaci v internetovém prohlížeči
• Wrn Technologies, služby pro výuku tvůrčího psaní a pro tvorbu obsahu pomocí generativní umělé inteligence
• Catius, konverzační společník pro děti s umělou inteligencí
• Erangtek, domácí zařízení na bázi IoT pro vylepšení kvality hovorů

Startupy z programu C-Lab získaly na CES 2023 rekordních 29 cen za inovace

V listopadu 2022 vyhlásilo sdružení Consumer Technology Association (CTA) vítěze soutěže CES 2023 Innovation Awards ve 28 produktových kategoriích, do kterých patří i nejlepší inovace. Projekty z programu C-Lab získaly dvě ceny Best of Innovation a 27 čestných ocenění Innovation Awards Honorees. Program C-Lab tak celkově získal 22 cen Innovation Awards za rok 2022 a dalších 7 za rok 2023.

Je tedy zřejmé, že Samsung startupům pomáhá jak uspět v soutěži, tak i ve vstupu na globální trh.

„Máme velkou radost, že startupy z programu C-Lab prokázaly své technologické kvality na světové scéně. Nejlépe o tom svědčí právě rekordní počet cen Innovation Awards na CES,“ prohlásil Hark Kyu Park, prezident a finanční ředitel společnosti Samsung Electronics. „Doufáme, že projekty z C-Lab na globálním trhu uspějí a celému světu předvedou, jak vynikající startupy v Koreji máme.“

Vyzdvihnout lze například startup Dot Inc., který vyvíjí zařízení a software pro zrakově postižené. Na CES 2022 získal cenu Best of Innovation Award v kategorii dostupnosti pro postižené, a kromě toho dvě čestná ocenění Innovation Awards Honorees. Podobný úspěch si připsal startup Verses se streamovacím systémem Meta Music Systém – ten získal na CES 2023 cenu Best of Innovation Award v kategorii Streaming.

Ceny za inovace získalo i osm startupů vystavujících své projekty na stánku C-Lab – NEUBILITY, 40FY, NdotLight, CELLICO, Plask, Catius a Wrtn Technologies.

Další dvě ceny Best of Innovation Awards a 20 cen Innovation Awards si rozdělilo 7 startupů z programu C-Lab Inside a 11 bývalých startupů z C-Lab Outside.

Samsung dosáhl svého cíle a v uplynulých pěti letech podpořil na 500 startupů a projektů

V roce 2018 Samsung oznámil, že během pěti let pomůže 300 korejským startupům v programu C-Lab Outside a 200 projektům v programu C-Lab Inside. Dosud jsme podpořili celkem 506 startupů a projektů (304 v C-Lab Outside a 202 v C-Lab Inside).

Nedávno Samsung spustil další program C-Lab Family, profesní síť, v níž mohou absolventské startupy pokračovat ve spolupráci se Samsungem i poté, co svou činnosti v programech C-Lab Outside nebo C-Lab ukončí. Vznikl také výbor C-Lab Scale-Up Committee. Do budoucna hodláme partnerství v rámci C-Lab Family postupně rozšiřovat a navyšovat potřebné investice.

Zdroj informací

Samsung a NejBusiness.cz

Datum

28. prosince 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.1786 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál