Volvo uvádí na trh nové konfigurace podvozků elektrických nákladních vozidel

Volvo uvádí na trh nové konfigurace podvozků elektrických nákladních vozidel

Volvo Trucks pokračuje v rozšiřování své řady uvedením několika nových konfigurací podvozků elektrických nákladních vozidel, které umožňují elektrifikovat ještě více dopravních tras ve městech a regionech. Tento nejnovější přírůstek podvozků nákladních vozidel dále posiluje pozici společnosti Volvo jako lídra v oblasti elektrické nákladní přepravy.

Společnost Volvo Trucks, která již vyrábí nejúplnější elektrickou řadu v celosvětovém odvětví nákladních vozidel, nyní rozšiřuje svou nabídku uvedením podvozků svých těžkých elektrických nákladních vozidel: Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX. To ještě více usnadňuje dopravním společnostem zavádění elektrických vozidel v městských a regionálních oblastech.

Díky různým možnostem baterie, kabiny a podvozku mohou být nová těžká nákladní vozidla navržena pro přepravu elektrických nástaveb pro širokou škálu specializovaných přepravních úkolů, včetně distribuce zboží, svozu odpadu a stavebních prací. Výroba nových variant začne v prvním čtvrtletí roku 2023.

„S těmito novými elektrickými nákladními vozidly je snazší než kdy dříve ještě většímu počtu zákazníků přejít na elektrický pohon a městům umožňujeme přejít na vozidla s nulovými emisemi pro prakticky všechny přepravní úkoly. Naši zákazníci si mohou tato nákladní vozidla nechat vyrobit na míru pro jejich konkrétní provoz, aby snížili emise a zároveň získali stejnou účinnost jako nákladní vozidlo s naftovým motorem, které dnes používají,“ vysvětluje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Elektrická vozidla – atraktivnější pro řidiče i města

Dieselová nákladní vozidla s těžkými náklady jsou běžným jevem v mnoha městech. Nyní je možné místo toho pro tyto úkoly používat elektrická nákladní vozidla. Kromě toho, že produkují nulové emise výfukových plynů, elektrická nákladní vozidla poskytují řidičům lepší pracovní prostředí, protože jsou tichá – což také přispívá k lepšímu bydlení pro obyvatele města.

Zlepšená flexibilita zákazníků

Nové podvozky mají kapacitu baterie mezi 180-540 kWh. To spolu s počtem baterií použitých v nákladním vozidle poskytuje velkou flexibilitu a širokou škálu potenciálních operací.

„Tato vozidla zvládnou všechny druhy přeprav, od lehčích až po těžké náklady. Zákazníci si mohou vybrat přesnou kapacitu baterie, kterou potřebují pro své úkoly, a tím, že na palubě nebudou nosit více baterií, než je potřeba, se může užitečné zatížení zvýšit. Stručně řečeno, máme optimální a nákladově nejefektivnější řešení elektrické přepravy bez ohledu na druh úkolu,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Volvo Trucks je jediným světovým výrobcem nákladních vozidel s kompletní řadou elektrických nákladních vozidel v sériové výrobě již dnes. Cílem společnosti je, aby polovina jejího celosvětového prodeje nákladních vozidel byla nejpozději do roku 2030 elektrická.

Zdroj informací

Volvo Trucks a NejBusiness.cz

Datum

14. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.5512 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál