Ženy na trhu IT specialistů už dokážou trumfnout muže

Ženy na trhu IT specialistů už dokážou trumfnout muže

Obrovský růst IT trhu i současná inflace vedou k tomu, že ženy si jsou stále víc vědomé své hodnoty. Nebojí se říct si o stejnou nebo dokonce vyšší výplatu a zpravidla ji i dostanou.

„V posledním roce sledujeme nárůst případů, kdy si ženy zajímající se o pracovní pozici ve srovnání s mužem se stejnou praxí řeknou o stejně nebo více peněz. Všechny, které jsme do firem umísťovali, práci za požadovaných podmínek dostaly,“ říká Kateřina Csirková, koordinátorka externích projektů IT společnosti Integra EMEA. „Většinou šlo o zahraniční společnosti, kde rovné podmínky mužů a žen už dávno nejsou jenom na papíře,“ dodává.

Ženy se nejčastěji hlásí na pozice systémových analytiků, software manažerů, manažerů kvality, manuálních testerů nebo agilních koučů. Podle údajů Integry byly požadavky úspěšných kandidátek na odměnu v průměru o čtrnáct procent vyšší, i když rozpětí se pohybovalo od šesti do téměř dvaceti procent. „V jednom případě si žena řekla dokonce o dvojnásobnou výplatu,“ uvádí Kateřina Csirková.

„Ženy nevynikají úplně na vývojářských místech, ale právě v manažerských rolích,“ uvádí koordinátorka. „Tyto role vyžadují především schopnosti komunikace, vyjadřování, prezentace a organizace, přičemž tyto soft skills jsou typické právě pro ženy,“ vysvětluje i důvody.

Zdroj informací

Integra EMEA a NejBusiness.cz

Datum

29. listopadu 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.3513 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál