RIM CZ zabodoval na veletrhu Orgatec s otočnou židlí Space

RIM CZ zabodoval na veletrhu Orgatec s otočnou židlí Space

Velký úspěch na veletrhu Orgatec zaznamenala otočná kancelářská židle Space od RIM CZ, která vznikla ve spolupráci s britským designérem Robinem Plattem. Prezentuje tři základní elementy: ergonomii, ekologii a estetiku. Space splňuje nejvyšší nároky na ergonomii sezení a zároveň je vyrobena s ohledem na životní prostředí. Přináší tak benefit zákazníkovi i planetě.

Maximální rozsah nastavení židle Space slibuje správné sezení bez ohledu na velikost postavy. Židle nabízí také možnost použití uzamykatelného 3D systému mechaniky, která umožní volnost pohybu ve všech směrech. Space charakterizuje především design opěry, který je připraven v síťované a čalouněné variantě. Oba typy opěr spojuje jednotný rastr, který k sobě ladí v rámci jednoho prostředí. „Skrz různé přístupy k designu, co se týče struktury a spojení součástí, jsme se propracovali k obrovské škále možností, jak vytvořit rastr zádové opěry… byla to výzva, do které jsem se zcela ponořil a doufám, že má láska k ní vyzařuje na povrch,” sdělil designer Robin Platt, který židli pro RIM CZ navrhl. 

Udržitelnost stále na prvním místě

Úspěch mezi návštěvníky zaznamenala také rozšířená nabídka látek zaměřených na ekologii, které společnost RIM zařadila do vzorníku už před několika lety. Udržitelnost hrála důležitou roli v rámci celého veletrhu. Environmentálně zaměřené projekty se daly najít na téměř každém stánku a ani RIM nebyl pozadu. Už zmíněný projekt otočné židle SPACE je vyvíjen s ohledem na snížení ekologické zátěže s možností maximální recyklace použitých komponentů. To by měl dokládat ekologický certifikát, o který firma usiluje. 

Kolekce Organix / Agility odráží nejnovější trendy soft seatingu

Ze soft seatingu byla uvedena kolekce Organix / Agility od rakouského designéra Kaie Stanii, se kterým RIM dlouhodobě spolupracuje. Hlavní elementy kolekce pod názvem Agility jsou komfort a maximální využití. Jednotlivé prvky jsou navrženy tak, aby zastoupily nejrůznější situace v kanceláři. Jsou přizpůsobené pro práci u počítače, jednání nebo mohou sloužit jako místo k relaxaci. „Agility kolekce je založena na myšlence rychlé změny kanceláře podle aktuální potřeby – od místa vhodného pro soustředění až po místo vhodné ke komunikaci a spolupráci. Cílem je vytvořit lidem ideální podmínky pro jejich momentální činnost,“ říká Kai Stania.

Orgatec láká desetitisíce návštěvníků 

Letos na podzim se po čtyřleté odmlce uskutečnil další ročník mezinárodní výstavy Orgatec, jedna z největších světových událostí roku výrobců kancelářského nábytku. Veletrh se tradičně konal v německém městě Kolín nad Rýnem od 25. do 29. 10. 2022 a společnost RIM CZ se zúčastnila po desáté. Orgatec patří k největším na světě a prezentovalo se zde 686 nejlepších firem ze 43 zemí. Kromě svého nového projektu otočné židle SPACE představila společnost RIM zároveň téma Agility v kolekci Organix. Ačkoliv se celkový počet návštěvníků oproti předchozím letům mírně snížil, přesto dorazilo přes 45 000 lidí ze 130 zemí a na stánku RIM bylo neustále rušno. 

Nové varianty sedacího nábytku

Za návrhem stánku RIM tentokrát stálo studio ellement architects ze Zlína a z produktů společnost představila dříve zmíněné novinky i stálice od dvorních designerů Kaie Stanii nebo Massima Costaglii. Kromě novinek na stánku nechyběly ani produkty již zavedených kolekcí. Samozřejmostí byly kancelářské židle Flexi, Victory a nejnovější křeslo Muuna od italského designérského dua Massima Costaglii a Giulia Mazzantiho. K vidění byly dále barové a soft židle Edge nebo kolekce Winx, která byla v letošním roce rozšířena o jídelní a barovou variantu. Společnost se zaměřila také na prezentaci nových druhů italských látek vhodných pro čalounění převážně měkkého sezení.

Zdroj informací

RIM CZ a NejBusiness.cz

Datum

23. listopadu 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.197 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál