Nová technologie na zpracování trávy z lokálních luk umožnila unikátní výrobu ekologických travních tašek

Nová technologie na zpracování trávy z lokálních luk umožnila unikátní výrobu ekologických travních tašek

Nahradit neekologické igelitové tašky vysoce ekologickým produktem. To bylo cílem společnosti Papírna Aloisov při realizaci projektu na zavedení výroby vysoce ekologických travních tašek. Díky inovovanému procesu výroby začala společnost využívat trávu z lokálních luk a spustila produkci travního papíru. Z něj pak vznikla travní taška, která je udržitelnou alternativou k neekologickým produktům. Dotace společnost čerpala z programu Nízkouhlíkové technologie v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Projekt navázal na již realizovaný projekt "Papírové tašky" z roku 2018. V rámci nového projektu byly pořízeny tři technologie včetně speciální technologie na zpracování trávy. Papírna Aloisov je jedinou společností, která vyrábí travní papír z recyklovaného papíru a příměsi trávy (sena) z lokálních luk, které jsou v okolí. Obvykle se totiž travní papír vyrábí s příměsí trávy granulované. „Díky projektu u nás došlo k rozšíření nabídky o vysoce ekologické produkty, které jsou schopny konkurovat i v mezinárodním měřítku. Ochrana životního prostředí a minimalizace odpadů jsou pro nás prioritami. Podařilo se nám provést skvělou inovaci původního produktu recyklované papírové tašky a věříme, že se nám povedou i další. Prostřednictvím projektu jsme si upevnili pozici na trhu a jsme schopni se více prosadit, pružněji reagovat na změny a nabídnout kvalitu,“ uvedla k úspěšně dokončenému projektu Zuzana Matušková, místopředsedkyně představenstva společnosti Papírna Aloisov.

Papírna Aloisov čerpala dotační podporu z programu Nízkouhlíkové technologie v OP PIK. „Program Nízkouhlíkové technologie je určený k zavádění inovativních technologií v oblasti uhlíkové dopravy nebo v oblasti výroby energie z obnovitelných zdrojů. Dále pak k zavádění nízkouhlíkových technologií v budovách, systémů řízení spotřeby energií, off grid systémů či technologií k získávání druhotných surovin v kvalitě vhodné pro další využití v průmyslové výrobě. Podpořil už 830 projektů za téměř 2 miliardy korun,“ uvádí Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace, která program OP PIK administruje a pomáhá podnikatelům s procesem žádosti o dotace.

Zdroj informací

Agentura pro podnikání a inovace a NejBusiness.cz

Datum

28. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.2824 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál