Software HealInsight Enterprise pro klinické studie vstupuje na český trh

Software HealInsight Enterprise pro klinické studie vstupuje na český trh

Healcloud poskytuje podnikový software organizacím klinického výzkumu, jako jsou nemocnice, akademické instituce a farmaceutické firmy. Toto cloudové řešení je tzv. „umístěno“ nad podnikovými systémy nemocnic a poskytuje výzkumným pracovníkům ve zdravotnictví přístup ke zdravotním údajům. To jim umožní, aby měli rychle a bezpečně k dispozici data, když vyhledávají vhodné pacienty pro klinické studie.

Start-up Healcloud je jedním z tahounů digitalizace ve zdravotnictví. Jeho software je jedinečný v tom, že poskytuje účelné, ale zároveň anonymizované řešení pro klinickou praxi. Software je možné použít také pro interní potřeby v nemocnicích, například pro vlastní výzkum, analýzy, plánování a statistiky.

„Software HealInsight Enterprise zrychluje provedení klinické studie na straně farmaceutických firem i na straně nemocnic. Eliminuje zbytečné náklady i čas spojený s manuálním vyhledáváním vhodných pacientů v nemocniční databázi, jejich výběrem a náborem do klinických studií. Nemocnice se mohou stát součástí klinických studií farmaceutických firem snadněji než dosud a to i s relevantním finančním ohodnocením,“ říká Michal Štefan z DEX Innovation Centre, který vstup na český trh zajišťuje.

Software je modulární a umožňuje nasazení on-site, v cloudu i implementaci v tzv. “safe haven”. Nemocnice si uchovávají plné vlastnictví a kontrolu nad daty, která poskytují, a s plnou kompatibilitou s GDPR. Všechna osobní data jsou extrahována anonymizována, systém pracuje na stejném principu a úrovni jako bankovní data.

Healcloud v České republice oslovil ke spolupráci většinu velkých nemocnic. Aktuálně je spolupráce domluvena například s Krajskou nemocnicí v Liberci a probíhají jednání s Fakultní nemocnicí Olomouc a nemocnicí v Jihlavě.

Healcloud je rakousko-maďarský startup založený v roce 2015. Funguje na hlavních evropských trzích, například v Rakousku, Maďarsku, Francii nebo Velké Británii.

Zdroj informací

DEX Innovation Centre, z.s. a NejBusiness.cz

Datum

20. července 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.1144 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál