Penzijko online a bezpapírově. NN spouští nejpokročilejší sjednavač na trhu

Penzijko online a bezpapírově. NN spouští nejpokročilejší sjednavač na trhu

Spoření na penzi nabízí díky podpoře státu trojici výhod, které jiné finanční produkty nemají, a při správné volbě investiční strategie navíc dokáže zhodnocení dlouhodobě překonávat inflaci. Nové zájemce ale dosud často odrazovala nutnost někam chodit a vyplňovat papíry nebo ověřovat podpisy. NN Penzijní společnost proto nabízí online sjednavač, který lidem umožní uzavřít si Doplňkové penzijní spoření (DPS) kdykoliv a kdekoliv, včetně ověření díky bankovní identitě a elektronickému podpisu. Sjednavač vychází vstříc i cizincům, kteří chtějí české spoření na penzi.

„Spoření na spokojenou penzi je čím dál tím důležitější hned z několika důvodů. Každému, kdo chce začít a naplno využít podpory státu v hodnotě až 6 360 Kč za rok, nabízíme rychlé řešení bez překážek,“ říká Jan Zimmermannn, ředitel penzijních produktů NN Penzijní společnosti, ke spuštění online sjednavače Doplňkového penzijního spoření.

Češi si podle průzkumu NN Penzijní společnosti uvědomují, že pro kvalitní prožití důchodového věku potřebují pevné zdraví, ale také finanční zabezpečení. Polovina mladší generace (do 25 let) a přes 70 % starší generace (cca 55 let) tvrdí, že se finančně na stáří připravují a nespoléhají jen na stát. Ale podle aktuálních dat Asociace penzijních společností (APS) je průměrný měsíční příspěvek pouze 777 Kč, což je pro získání nejvyššího příspěvku od státu málo.

„Nebojte si to spočítat. Kdo nechce být v důchodu překvapený, měl by si dopředu udělat představu, jak dlouho očekává, že v důchodu bude, a kolik peněz bude chtít mít měsíčně, aby si penzi užil,“ radí Jan Zimmermannn. Ideální je začít si spořit co nejdříve, třeba hned od první výplaty, a využít tak výhody dlouhodobosti a pravidelnosti. „Pro ty, kdo mají do penze ještě deset a více let, stojí za to dobře si rozmyslet volbu investiční strategie, protože vyvážené nebo dynamické penzijní fondy mohou díky zastoupení akcií přinést i několikanásobně vyšší výnosy a dokážou tak překonávat inflaci,“ dodává.

Z výpočtů APS vyplývá, že vyvážené penzijní fondy v průměru za rok 2021 zhodnotily vklady účastníkům o téměř 5 %, a dynamické fondy dokonce o 17 %. S velkou rezervou tak překonaly loňskou inflaci, která v průměru dosáhla 3,8 %. NN Růstový fond si mezi dynamickými fondy vedl ještě lépe a dosáhl ročního zhodnocení 21,6 %. Ke konci ledna 2022 je pak NN Růstový fond z pohledu meziročního zhodnocení dokonce nejvýkonnější na trhu.

Vše jde online

NN Penzijní společnost nyní nabízí jednodušší řešení pro všechny zájemce o dlouhodobé spoření na penzi s podporou státu. „Jde o nejpokročilejší online sjednavač na trhu. Dokáže uspokojit nejen nové zájemce o DPS, ale i ty, kteří mají stále ještě do penze daleko a pod vlivem vysoké inflace se nyní rozhodnou přejít ze staršího penzijního připojištění do DPS umožňujícího volbu dynamičtějšího investování,“ říká Jan Zimmermann. Sjednavač NN zároveň dokáže pomoci online také cizincům, kteří v ČR žijí a chtějí si začít spořit na penzi.

Nový nástroj usnadní klientům NN nejen vyplnění potřebných údajů pro založení smlouvy, ale díky spolupráci s Bankovní identitou nabízí i možnost dokumenty rovnou online podepsat. „Online ověření pomocí bankovní identity je evoluční krok, který výrazně přispívá k digitalizaci Česka,“ říká Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita. „Tím, že NN Penzijní společnost umožňuje nejen digitální identifikaci, ale i digitální podepisování dokumentů, šetří klientům čas a zpříjemňuje jim uživatelský zážitek,“ dodává Marek Růžička.

Součástí online sjednavače NN je také kalkulačka, která názorně ukáže, kolik si člověk může s podporou státu naspořit v závislosti na svém příspěvku nebo příspěvku od zaměstnavatele, délce spoření a zvolené strategii. „Díky naší modelaci si každý jednoduše uvědomí, kolik si může do důchodu naspořit, aby si dokázal penzi užít podle svých představ,“ uzavírá Jan Zimmermannn z NN Penzijní společnosti.

Zdroj informací

NN Penzijní společnost, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

27. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.243 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál