B3 Technology dosáhla cíle. Je trojkou na trhu s realitními portály

B3 Technology dosáhla cíle. Je trojkou na trhu s realitními portály

Loni v červenci skupina B3 Technology ohlásila konsolidaci šesti realitních portálů pod jednu společnost. Spolu s tím uvedla, že se brzy stane trojkou na trhu s realitními portály, což se také začátkem letošního roku potvrdilo. Odpovídají tomu konsolidované návštěvnosti ve všech ukazatelích validované návštěvnosti od NetMonitoru.

„Z dat společnosti NetMonitor.cz za leden 2022 vyplývá, že konsolidovaný počet unikátních uživatelů (RU) realitních portálů ze skupiny B3 Technology byl 500 100. Celkových návštěv za stejné období bylo 952 675. Toto číslo naznačuje rostoucí trend a potvrzení pozice trojky na trhu. NetMonitor.cz nezávisle validuje návštěvnosti z více kategorií na internetu,“ vysvětluje Jiří Tschiharsch, CEO společnosti B3 Technology a dodává: „Jsme zvyklí stanovovat si vysoké cíle a dosáhnutí této mety jsme si potvrdili, že jsme se vydali správnou cestou.“ Skupina loni konsolidovala tyto realitní portály: Videobydleni.cz, Realitypro.eu, Vitio.cz, Bydlisnami.cz, Origo-reality.cz, a Realitymat.cz.

Důležité je zmínit, že před portály B3 Technology jsou navštěvovanější již jen realitní stránky ze skupiny iDNES.cz a Seznam.cz. Pozice trojky na trhu v segmentu realitních portálů je zřejmá již z čísel NetMonitoru i za poslední kvartál roku 2021. V lednu tedy dochází k potvrzení trendu s velkým náskokem před čtvrtým místem.

Novinkou letošního roku je kreditní systém

Začátkem roku 2022 společnost B3 Technology přichystala pro klienty z řad realitních kanceláří na svých portálech příjemnou novinku v podobě platby inzerce pomocí kreditu.

„Dosud jsou realitní kanceláře zvyklé platit za smluvený objem inzerátů na určité období předem, a to ne každé vyhovuje. Objem inzerátů se v průběhu roku mění a jen těžko lze odhadnout, jaký objem bude za tři měsíce, půl roku či rok. Nejčastěji se tedy vychází z určitého průměru, který se následně odráží ve výpočtu ceny, protože hodnota nemusela být vždy nastavena správně. Kreditový systém je bezesporu nejjednodušší a nejférovější forma plateb za aktuální stav inzerce.“ popisuje Jiří Tschiharsch, CEO skupiny B3 Technology.

Co bude dál?

„Určitě si chceme udržet vydobytou pozici trojky na realitním trhu. Další novinky se týkají segmentu doplňkových služeb, které návštěvníkům zprostředkováváme. Především je to jednodušší a obsáhlejší inzerce pro finanční poradce, lokální firmy a živnostníky v požadovaných oborech. S tím souvisí rozšíření nabídky pro konečné návštěvníky právě o tyto služby, které již nebudou muset hledat jinde. Za zmínku také stojí zbrusu nový magazín, který plánujeme umístit v 2Q 2022 na Videobydleni.cz a tím nabídnou návštěvníkům články zaměřené především na bydlení, ale také na novinky z trhu a aktuální data k hypotékám a cenám nemovitostí. Rok 2022 toho přinese, jak je vidět, hodně a myslím, že se mají všichni na co těšit.“ uzavírá Jiří Tschiharsch, CEO skupiny B3 Technology.

Zdroj informací

B3 Technology, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

24. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.2235 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál