Faitův TEDOM vstupuje na trh s energiemi pro domácnosti

Faitův TEDOM vstupuje na trh s energiemi pro domácnosti

Brněnský investor Igor Fait a jeho Jet Investment získal skrze firmu TEDOM a. s. 100% podíl ve společnosti FREE. Česká republika s.r.o., podnikající pod značkou Free.energie. Na český energetický trh tak vstupuje TEDOM energie s. r. o.

Ihned po akvizičním procesu zahájila TEDOM energie s. r. o., dceřiná společnost z portfolia skupiny TEDOM, prodej elektřiny a plynu domácnostem i firmám.

„Stojíme uprostřed turbulentního období, ukončení činnosti některých prodejců a statisíce odběratelů v režimu dodavatele poslední instance urychlily naše rozhodnutí vstoupit na trh s energiemi. Tento krok vychází z pevného ukotvení TEDOMU v energetickém byznysu a z jeho rozsáhlého know-how. Dlouhodobá strategie skupiny TEDOM byla stát se komplexním dodavatelem – od výroby energetického zařízení přes jeho servis, provoz, až po prodej energií domácnostem a firmám. Samozřejmě také cítíme příležitost, danou tím, že se rozpadly některé dodavatelské modely, proto jsme se spojili se společností, kterou známe a hodláme využít jejích struktur,“ říká Igor Fait s tím, že se TEDOM energie staneme výraznou posilou pro trh zasažený energetickou krizí.

Tomu by mělo přispět i expertní zázemí v podobě týmu pod vedením generálního ředitele energeticko-strojírenské skupiny TEDOM Vladimír Hlavinky, který za 30 let působení v energetice zastával například pozice ředitele Jaderné elektrárny Temelín, člena představenstva ČEZ odpovědného za výrobu, ředitele mezinárodní společnosti Uranium One Holding Amsterdam nebo Uranium One Trading ve Švýcarsku.

Zákazníkům z řad domácností a firem nabídne TEDOM energie zatím na přechodné období jeden tarif, elektřinu a plyn bude pro zákazníky nakupovat na denní bázi. Bude pracovat s nízkou garantovanou marží, která je daná tím, že prodej energií není hlavním byznysem skupiny TEDOM, ale pouze součástí jejich byznysového portfolia. „Spotový nákup představuje v současnosti naprosto spravedlivý a transparentní model, ve kterém je jasné, za kolik nakupujeme a kolik zákazník zaplatí. Chceme se zákazníky participovat na nárůstech i poklesech trhu, nebudeme spekulovat a nabízet dlouhodobé fixace bez odpovídajícího zajištění, protože právě na to ve výsledku doplatili zákazníci Bohemia Energy a dalších společností,“ říká ke konzervativní nákupní strategii generální ředitel TEDOMU Vladimír Hlavinka. S uklidněním trhu plánuje TEDOM energie přicházet se systémem tarifů s krátkodobými fixacemi, kdy už bude energii pro zákazníky nakupovat v jisté míře dopředu na základě znalostí energetického trhu. Společnost aktuálně disponuje 50 obchodními zástupci, call centrem a přijímá nové zákazníky.

Skupina TEDOM, věří v rozvoj malé distribuované energetiky, přibližování výroby ke spotřebě a právo všech – i malých spotřebitelů nebo výrobců – účastnit se trhu s energiemi. TEDOM chce být tím, kdo malé výrobce a spotřebitele spojuje a za transparentních podmínek jim to umožňuje. Skupina TEDOM je na českém trhu jedničkou v dodávce kogeneračních jednotek, za 30 let své existence dodala po celém světě více než 8 500 kogeneračních jednotek s výkonem 2000MW, což je výkon obou bloků Temelína.

„Jsme úspěšní v Polsku, ve Velké Británii, máme dceřinou společnost v Německu. Kogenerační jednotky, tedy zařízení spalující plyn a vyrábějící kombinovaně elektrickou energii a teplo, lze agregovat do tzv. virtuálních elektráren a cíleně tak měnit odběr elektřiny. Máme vyvinuto řešení i pro malé zdroje, a dokonce i pro spotřebiče, umíme regulovat dodávky i spotřebu. V této flexibilitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí vidíme budoucnost,“ dodává Vladimír Hlavinka.

Akvírovaná společnost Free energie působí na trhu s elektrickými energiemi, kupuje a prodává elektřinu a plyn pro koncové zákazníky. Její zakladatel Jakub Odložilík se stane výkonným ředitelem společnosti TEDOM energie. Pro stávající zákazníky Free energie se přechodem pod značku TEDOM energie nic nemění.

Zdroj informací

TEDOM a.s. a NejBusiness.cz

Datum

23. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.0973 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál