ABB uvádí na trh nejrychlejší nabíjecí stanici elektromobilů na světě

ABB uvádí na trh nejrychlejší nabíjecí stanici elektromobilů na světě

Společnost ABB uvádí na trh inovativní nabíjecí stanici typu "vše v jednom" pro elektromobily, nabízející nejrychlejší nabíjení na trhu.

Nová nabíjecí stanice Terra 360 společnosti ABB je modulární nabíjecí stanice, která díky systému dynamického sdílení výkonu může současně nabíjet až čtyři vozidla. Pro řidiče to znamená, že nebudou muset čekat, až si řidič před nimi dobije baterie. Jednoduše se připojí k další zástrčce. Nabíjecí stanice má maximální výkon 360 kW a je schopna nabít elektromobil do 15 minut. Tím uspokojí potřeby různých uživatelů elektromobilů, ať již potřebují svůj vůz rychle plně nabít, nebo jen dobít baterii během nákupu.

„Vzhledem k tomu, že vlády po celém světě v rámci boje proti klimatickým změnám podporují přechod na elektromobilitu, je poptávka po nabíjecí infrastruktuře pro elektromobily, zejména po nabíjecích stanicích, které jsou rychlé, pohodlné a snadno ovladatelné, vyšší než kdy jindy," uvedl Frank Muehlon, prezident divize E-mobilita společnosti ABB. „Nabíjecí stanice Terra 360 s flexibilními možnostmi nabíjení je klíčem k uspokojení této poptávky a podpoří rychlejší zavádění e-mobility po celém světě."

„Pro společnost ABB, která je celosvětovým lídrem v oblasti rychlého nabíjení elektromobilů, je velmi vzrušující hrát klíčovou roli při vytváření nízkouhlíkové společnosti," řekl Theodor Swedjemark, ředitel komunikace a udržitelnosti společnosti ABB. „Vzhledem k tomu, že silniční doprava se na celosvětových emisích CO2 podílí téměř pětinou, je e-mobilita klíčová pro dosažení cílů stanovených v Pařížské dohodě, přijaté na Klimatické konferenci v Paříži. Půjdeme světu příkladem i tím, že celý náš vozový park čítající více než 10 000 vozidel přejde na vozidla neprodukující emise.“

Nabíjecí stanice Terra 360, která bude v Evropě v prodeji od konce roku 2021 a v USA, Latinské Americe a asijsko-pacifickém regionu v roce 2022, je navržena s ohledem na každodenní potřeby a očekávání řidičů elektromobilů. Díky tomu, že ABB mohlo využít bohaté zkušenosti z provozu své rozsáhlé instalované základny, poskytuje nabíjecí stanice Terra 360 rychlost a pohodlí a díky intuitivnímu ovládání se snadno používá.

Inovativní systém osvětlení provádí uživatele procesem nabíjení a ukazuje stav nabití (SoC) baterie elektromobilu i zbývající čas do konce optimálního nabíjení. Nejrychlejší nabíjecí stanice elektromobilů na světě umožňuje bezbariérovou obsluhu a je vybavena ergonomickým systémem vedení kabelů, který pomáhá řidičům rychle se připojit s minimální námahou.

Kromě toho, že nabíjecí stanice Terra 360 budou moci využívat řidiči elektromobilů na čerpacích stanicích, v obchodech a nákupních centrech, instalovat a využívat je k nabíjení firemních elektromobilů, dodávek a nákladních vozidel ve vozovém parku bude možné také v komerčních a firemních prostorech. Majitelé si tak budou moci buď přes noc plně nabít až čtyři vozidla najednou, nebo přes den rychle dobít vozidlo na menší dojezd. Díky tomu, že nabíjecí stanice Terra 360 jsou malých rozměrů, lze je instalovat také v menších depech nebo na parkovištích s nedostatkem místa.

Nabíjecí stanice Terra 360 jsou plně přizpůsobitelné požadavkům zákazníka. Vzhled stanice je možné personalizovat použitím různých fólií nebo změnou barvy světelných LED pásků. K dispozici je také možnost využít integrovanou 27" reklamní obrazovku pro přehrávání videí a obrázků.

Společnost ABB je celosvětovým lídrem v oblasti infrastruktury pro elektromobily a nabízí celou řadu řešení pro nabíjení a elektrifikaci elektromobilů, elektrických a hybridních autobusů, dodávek, nákladních automobilů, lodí a železniční dopravy. Společnost ABB vstoupila na trh e-mobility již v roce 2010 a do dnešní doby prodala více než 460 000 nabíjecích stanic pro elektromobily na více než 88 trzích, přes 21 000 DC rychlonabíjecích stanic a 440 000 AC nabíjecích stanic, včetně stanic prodávaných prostřednictvím dceřiné společnosti Chargedot.

Vysoce výkonné nabíjecí stanice ABB jsou instalovány po celém světě díky partnerství ABB s mezinárodními provozovateli nabíjecích stanic, jako jsou společnosti IONITY a Electrify America.

Zdroj informací

ABB s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

5. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.3065 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál