ABB uvádí na trh nejrychlejší nabíjecí stanici elektromobilů na světě

ABB uvádí na trh nejrychlejší nabíjecí stanici elektromobilů na světě

Společnost ABB uvádí na trh inovativní nabíjecí stanici typu "vše v jednom" pro elektromobily, nabízející nejrychlejší nabíjení na trhu.

Nová nabíjecí stanice Terra 360 společnosti ABB je modulární nabíjecí stanice, která díky systému dynamického sdílení výkonu může současně nabíjet až čtyři vozidla. Pro řidiče to znamená, že nebudou muset čekat, až si řidič před nimi dobije baterie. Jednoduše se připojí k další zástrčce. Nabíjecí stanice má maximální výkon 360 kW a je schopna nabít elektromobil do 15 minut. Tím uspokojí potřeby různých uživatelů elektromobilů, ať již potřebují svůj vůz rychle plně nabít, nebo jen dobít baterii během nákupu.

„Vzhledem k tomu, že vlády po celém světě v rámci boje proti klimatickým změnám podporují přechod na elektromobilitu, je poptávka po nabíjecí infrastruktuře pro elektromobily, zejména po nabíjecích stanicích, které jsou rychlé, pohodlné a snadno ovladatelné, vyšší než kdy jindy," uvedl Frank Muehlon, prezident divize E-mobilita společnosti ABB. „Nabíjecí stanice Terra 360 s flexibilními možnostmi nabíjení je klíčem k uspokojení této poptávky a podpoří rychlejší zavádění e-mobility po celém světě."

„Pro společnost ABB, která je celosvětovým lídrem v oblasti rychlého nabíjení elektromobilů, je velmi vzrušující hrát klíčovou roli při vytváření nízkouhlíkové společnosti," řekl Theodor Swedjemark, ředitel komunikace a udržitelnosti společnosti ABB. „Vzhledem k tomu, že silniční doprava se na celosvětových emisích CO2 podílí téměř pětinou, je e-mobilita klíčová pro dosažení cílů stanovených v Pařížské dohodě, přijaté na Klimatické konferenci v Paříži. Půjdeme světu příkladem i tím, že celý náš vozový park čítající více než 10 000 vozidel přejde na vozidla neprodukující emise.“

Nabíjecí stanice Terra 360, která bude v Evropě v prodeji od konce roku 2021 a v USA, Latinské Americe a asijsko-pacifickém regionu v roce 2022, je navržena s ohledem na každodenní potřeby a očekávání řidičů elektromobilů. Díky tomu, že ABB mohlo využít bohaté zkušenosti z provozu své rozsáhlé instalované základny, poskytuje nabíjecí stanice Terra 360 rychlost a pohodlí a díky intuitivnímu ovládání se snadno používá.

Inovativní systém osvětlení provádí uživatele procesem nabíjení a ukazuje stav nabití (SoC) baterie elektromobilu i zbývající čas do konce optimálního nabíjení. Nejrychlejší nabíjecí stanice elektromobilů na světě umožňuje bezbariérovou obsluhu a je vybavena ergonomickým systémem vedení kabelů, který pomáhá řidičům rychle se připojit s minimální námahou.

Kromě toho, že nabíjecí stanice Terra 360 budou moci využívat řidiči elektromobilů na čerpacích stanicích, v obchodech a nákupních centrech, instalovat a využívat je k nabíjení firemních elektromobilů, dodávek a nákladních vozidel ve vozovém parku bude možné také v komerčních a firemních prostorech. Majitelé si tak budou moci buď přes noc plně nabít až čtyři vozidla najednou, nebo přes den rychle dobít vozidlo na menší dojezd. Díky tomu, že nabíjecí stanice Terra 360 jsou malých rozměrů, lze je instalovat také v menších depech nebo na parkovištích s nedostatkem místa.

Nabíjecí stanice Terra 360 jsou plně přizpůsobitelné požadavkům zákazníka. Vzhled stanice je možné personalizovat použitím různých fólií nebo změnou barvy světelných LED pásků. K dispozici je také možnost využít integrovanou 27" reklamní obrazovku pro přehrávání videí a obrázků.

Společnost ABB je celosvětovým lídrem v oblasti infrastruktury pro elektromobily a nabízí celou řadu řešení pro nabíjení a elektrifikaci elektromobilů, elektrických a hybridních autobusů, dodávek, nákladních automobilů, lodí a železniční dopravy. Společnost ABB vstoupila na trh e-mobility již v roce 2010 a do dnešní doby prodala více než 460 000 nabíjecích stanic pro elektromobily na více než 88 trzích, přes 21 000 DC rychlonabíjecích stanic a 440 000 AC nabíjecích stanic, včetně stanic prodávaných prostřednictvím dceřiné společnosti Chargedot.

Vysoce výkonné nabíjecí stanice ABB jsou instalovány po celém světě díky partnerství ABB s mezinárodními provozovateli nabíjecích stanic, jako jsou společnosti IONITY a Electrify America.

Zdroj informací

ABB s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

5. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.4838 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál