Mobilní robotické příslušenství ROEQ: Nový segment na trhu s roboty

Mobilní robotické příslušenství ROEQ: Nový segment na trhu s roboty

Společnost ROEQ, jeden z vedoucích výrobců mobilního robotického příslušenství (MRE), posiluje své aktivity ve střední a východní Evropě (CEE). ROEQ vstupuje na lokální trhy s řešeními, která podnikům umožní automatizovat široké spektrum procesů vnitropodnikové logistiky – snadno, rychle a za efektivní náklady.

„Vzhledem k velmi rozvinutému výrobnímu sektoru zejména v odvětví automotive, který rychle adoptuje nová řešení postavená na mobilní robotice, představují Česká republika a Slovensko vedle Polska největší potenciál v rámci střední a východní Evropy,“ řekla Shermine Gotfredsen, ředitelka globálního obchodu ve společnosti ROEQ.

ROEQ nabízí inovativní mobilní příslušenství, jako jsou válečkové dopravníky, zdviže, vozíky, podjezdové systémy či komunikační a monitorovací systémy. Například válečkové moduly ROEQ TR500 Auto a TR1000 Auto s automatizovaným zdvihovým mechanismem umožňují robustním autonomním mobilním robotům (AMR) společnosti MiR, včetně modelů MiR500 a MiR1000 (s nosností 500 kg resp. 1 000 kg), nakládat a vykládat zboží a palety různých hmotností ve výrobních zařízeních bez jakékoliv asistence lidské obsluhy.

Důležitou komponentou standardizovaného MRE systému a zastřešující vrstva uceleného nasazení AMR řešení je software ROEQ Assist. Software nahraje přednastavený úkol do robota MiR, který je pak možné modifikovat v rozhraní MiR a rychle a konzistentně distribuovat v rámci celé AMR flotily, a tím usnadňuje integraci, zvyšuje produktivitu a zlepšuje bezpečnost.

Řešení GuardCom od ROEQ, komunikační řešení umožňující robotům MiR osazeným válečkovým dopravníkem ROEQ komunikovat přímo s nakládkovými či vykládkovými stanicemi k zahájení transferu zboží, se navíc umístilo v aktuálním seznamu 50 robotických inovací RBR50 publikace Robotics Business Review. GuardCom dovoluje nahradit těžkopádné WiFi systémy třetích stran a vyhnout se časovým zdržením, chybám a nehodám na místech nakládky a vykládky.

„Uvědomujeme si, že vstupujeme na trh s dlouholetou tradicí řešeních vyráběných ve vlastní režii. Avšak jsme si jisti, že pro české a slovenské podniky jsou přínosy jako lepší návratnost investic, nižší celkové náklady na vlastnictví, spolehlivost, flexibilita a snazší softwarová integrace důležité. Standardní řešení ihned připravená k provozu poskytují úspory při vývoji, implementaci a servisu. Příslušenství ROEQ umožňují zákazníkům využívat výhod vyšší produktivity, vytíženosti a bezpečnosti AMR technologií,“ dodala Shermine Gotfredsen.

ROEQ v České republice a na Slovensku

Řešení ROEQ jsou v České republice na Slovensku dodávána třemi lokálními partnery: AMTECH, MTS a DREAMland.

„Mezi společnostmi, které využívají řešení ROEQ v České republice, můžeme například jmenovat Hella, Parker, Visteon a Witte Automotive. Koncoví zákazníci oceňují rychlou integraci příslušenství umožňující okamžitou optimalizaci přepravních procesů,“ řekl Tomáš Ševčík, obchodní manažer robotických řešení ve společnosti AMTECH.

„S příslušenstvím ROEQ v našem portfoliu jsme schopni dodávat robustní mobilní řešení určené k přepravě ve výrobních závodech, skladech a dalších prostředích. Díky vysoké efektivitě, bezpečnosti a flexibilitě vidíme pro mobilní robotiku na slovenském trhu velký potenciál,“ řekl Dávid Gurčík, produktový manažer pro robotiku ve společnosti MTS.

„Zákazníci vidí velkou hodnotu v jednoduchém nastavení aplikace, spolehlivosti a funkčnosti řešení. Uživatelsky přívětivý software významně přispívá k tomu, že příslušenství ROEQ dokonale zapadá do požadavků společností využívajících AMR roboty ve svých výrobních a skladových zařízeních,“ řekl David Nesiba, Application & Service Engineer ve společnosti DREAMland.

Vývoj trhu s AMR

Podle zprávy analytické společnosti Grand View Research poroste v letech 2020 až 2027 globální trh s AMR roboty každoročně o 19,6 %. Společnost ABI Research předpovídá, že celosvětový trh s AMR vzroste z 800 milionů dolarů v roce 2020 na 49 miliard v roce 2030.

ROEQ

Společnost ROEQ vyvíjí příslušenství pro autonomní mobilní roboty (AMR), které efektivně vyplňuje mezeru mezi skladovými a výrobními procesy, když umožňuje průmyslovým podnikům dosáhnout plně automatizované interní logistiky mezi skladem a výrobou. ROEQ byl založen v roce 2017 a je 100% dánskou společností s většinou komponent pocházejících od dánských dodavatelů. Dnes ROEQ vyvíjí, vyrábí a dodává produkty do téměř 40 zemí prostřednictvím více než 100 prodejních partnerů.

Řada produktů ROEQ včetně vozíků, nadstaveb, podjezdových systémů, zdviží a válečkových dopravníků umožňuje robotům MiR nakládat, přepravovat a vykládat vozíky či palety s materiálem zcela bez zásahu lidské obsluhy. Příslušenství ROEQ se využívá v průmyslovém a logistickém segmentu a stejně tak ve zdravotnickém sektoru.

Zdroj informací

ROEQ a NejBusiness.cz

Datum

6. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.2965 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál