Investiční platforma Bondster.cz spustila sekundární trh

Investiční platforma Bondster.cz spustila sekundární trh

Česká online platforma Bondster.cz, na které lidé investují do zajištěných půjček, nově spustila sekundární trh. Na něm si mohou investoři prodávat své aktuální investice mezi sebou navzájem. Bondster tak investorům nabízí další prostor pro investice a diverzifikaci portfolia.

Investování do půjček je v posledních letech na prudkém celosvětovém vzestupu. Během loňského propuknutí pandemie koronaviru sice tyto investice zaznamenaly pokles zájmu, ten však od začátku roku opět výrazně stoupal. V dubnu letošního roku už objem peněz investovaných na platformě Bondster.cz dosáhl stejné úrovně jako před koronavirem.

12 tisíc investorů

Platforma Bondster.cz umožňuje lidem online investovat do půjček od vybraných poskytovatelů úvěrů. Úvěry určené k investici jsou tak předem prověřené a zajištěné například nemovitostí nebo garancí zpětného odkupu.

Více než 12 tisíc lidí investujících na platformě Bondster, kteří prostřednictvím této platformy investovali celkem již více než 1,9 miliardy korun, má nyní možnost obchodovat se svými investicemi také na takzvaném sekundárním trhu. Ten je místem, kde mohou investoři mezi sebou prodávat a nakupovat své aktuální investice.

Výhody sekundárního trhu

Sekundární trh investorům přináší několik důležitých výhod. Především jim umožňuje snadné vystoupení z investic, na kterých už nechtějí participovat. Tím získávají větší flexibilitu nebo také likviditu. V případě, že chce investor z některé investiční půjčky předčasně vystoupit, jednoduše ji nabídne k prodeji ostatním investorům. Přičemž při prodeji na sekundárním trhu je možné cenu půjčky snížit a díky tomu ji prodat jinému zájemci rychleji.

Zároveň se na sekundárním trhu investoři mohou dostat k investicím, které už nejsou na primárním trhu dostupné a jsou díky své popularitě „vyprodané“. Tím můžou zlepšit diverzifikaci svého portfolia nebo dosáhnout na atraktivnější výnos, než je průměrné zhodnocení, které u korunových investic aktuálně dosahuje 7,8 % p.a. a u eurových investic 14,8 % p.a.

Obchod přímo mezi investory

Na sekundárním trhu obchodují investoři napřímo mezi sebou. Bondster si účtuje pouze jednorázový poplatek za uskutečnění prodeje v hodnotě 0,5 %. Při prodeji může investor podle vlastního uvážení cenu půjčky i navýšit a tím zvýšit svůj výnos. Zároveň zlepšuje pro investory likviditu, což zvyšuje atraktivitu investic na portálu Bondster.

Se všemi možnostmi, které sekundární trh nabízí, mají investoři na Bondsteru možnost lépe diverzifikovat své portfolio nákupem nebo prodejem vhodných půjček. Umožňuje jim také získat investované peníze rychleji a využít je pro investování do zajímavých příležitostí na primárním trhu.

„Sekundární trh investorům přináší větší manévrovací prostor při investování a dále zvýší atraktivnost portálu Bondster nejen v českém, ale i evropském měřítku. V poslední době zaznamenáváme velký zájem hlavně ze strany zahraničních investorů, kteří u nás aktuálně tvoří zhruba 40 % z celkového počtu investorů,“ říká Pavel Klema, generální ředitel Bondsteru.

Bondster

Bondster je česká FinTech společnost a stejnojmenná investiční platforma, která zprostředkovává zajištěné investice do úvěrů lidí a firem. Vznikla v roce 2017 a funguje jako investiční marketplace, který propojuje investory z řad široké veřejnosti s prověřenými poskytovateli půjček z Česka i zahraničí. Nabízí tak alternativu k tradičnímu investování. V zájmu snížení rizika jsou půjčky zajištěny např. nemovitostí, movitým majetkem nebo garancí zpětného odkupu. Prostřednictvím Bondsteru investoři dosahují roční výnosy ve výši 8–15 % a celkově proinvestovali více než 1,9 miliardy korun. Společnost patří do české investiční skupiny CEP Invest.

Zdroj informací

Bondster.cz a NejBusiness.cz

Datum

14. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.828 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál