OnRobot uvádí na trh nejvýkonnější elektrický podtlakový uchopovač pro náročné paletizační aplikace - VGP20

OnRobot uvádí na trh nejvýkonnější elektrický podtlakový uchopovač pro náročné paletizační aplikace - VGP20

OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, představuje nový OnRobot VGP20, globálně nejvýkonnější elektrický podtlakový uchopovač. VGP20 je kompatibilní se všemi předními značkami robotů s užitečným zatížením až 20 kg a lze jej využít pro širokou škálu aplikací v průmyslových odvětvích, od kosmetiky a elektroniky po farmaceutický průmysl a potravinářství a napojářství. Lze jej využít pro náročné aplikace balení a paletizace, jako je manipulace s objemnými pytli, nepropustnými obaly či porézními kartonovými krabicemi.

„Naši zákazníci poptávali cenově efektivní a snadno zprovoznitelný podtlakový uchopovač, který unese objemné a těžké předměty a zároveň bude inteligentním nástrojem zvládajícím širokou škálu objektů nepravidelných tvarů a porézních povrchů,“ říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „VGP20 kombinuje výkon, inteligenci a snadné použití, které konkuruje drahým a komplexním pneumatickým uchopovačům."

Finální operace typu paletizace jsou nákladné a náročné na pracovní sílu. Výsledky průzkumu ukazují, že průměrné mzdové náklady představují 65 % provozních rozpočtů na skladová zařízení, což převyšuje náklady na energie, daňové povinnosti, distribuci a nájemné dohromady.

Automatizace je tak pro společnosti všech velikostí ideálním řešením. Jiný průzkum odhaduje, že nasazení automatizovaných paletizačních řešení v potravinářském a nápojářském sektoru se od roku 2017 každoročně zvýšilo v průměru o více než 13 % a do roku 2022 má dosáhnout hodnoty 390 milionů USD.

90% úspora nákladů ve srovnání s pneumatickými uchopovači

Nový elektrický podtlakový uchopovač VGP20 od OnRobot lze použít na aplikace, pro které byly tradičně využívány výkonné pneumatické uchopovače a to za zlomek nákladů a s minimální komplexností. Zatímco pneumatická zařízení vyžadují k provozu stlačený vzduch, VGP20 je plně elektrický a připravený k okamžitému použití. Na rozdíl od tradičního nasazení pneumatických uchopovačů nástroj firmám umožňuje ušetřit až 90 % nákladů na provoz a údržbu.

VGP20 poskytuje neomezené nastavení přísavek a vzduchového proudu, přičemž vícekanálové funkce umožňují aplikaci na více předmětů různých tvarů a velikostí. Zabudovaná inteligence uchopovače VGP20 v kombinaci se snadno použitelným softwarem navíc poskytuje funkci přesného řízení průtoku vzduchu a překonává tak možnosti tradičních pneumatických uchopovačů. Uživatelům umožňuje měnit typy úchopů používaných v různých aplikacích, od měkkého úchopu pro manipulaci s křehkými předměty, po pevný úchop pro manipulaci s objemnými, těžkými kartonovými krabicemi s porézními povrchy.

Používání levnějších obalových materiálů

V letech 2010–2020 vzrostly náklady na obalové kartony téměř o 40 %. Zvyšující se požadavky ze strany elektronického obchodování a odhady dalšího nárůstu vedou přepravce k hledání levnějších alternativ obalových materiálů. Tenčí, poréznější kartony a lehké přepravní sáčky však představují výzvu pro tradiční automatizované balení a paletizaci. Výkonný, přizpůsobitelný OnRobot VGP20 tyto tenčí a levnější obalové materiály snadno zvládne a zajistí přepravcům značnou úsporu nákladů jak na automatizaci, tak na přepravu.

OnRobot VGP20 umožňuje také nepřetržitý monitoring proudění vzduchu uchopovače. Pokud je tato funkce nastavena a dojde k přerušení podtlaku, robot se okamžitě zastaví a zobrazí se výstraha.

„Efektivní výkonnost balení a paletizace je klíčem k úspěchu výrobců a společností podnikajících v e-commerce a logistice. Nedostatek pracovních sil představuje dlouhodobou výzvu k manuálnímu způsobu práce, který je navíc monotónní a neergonomický,“ říká E. K. Iversen. „Výkonný a všestranný uchopovač VGP20 umožňuje společnostem tyto úkoly automatizovat, přičemž poskytuje úlevu pracovníkům a zvyšuje celkovou produktivitu a kvalitu."

OnRobot

Produktové portfolio OnRobot reprezentuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických, podtlakových a magnetických uchopovačů, oceňované uchopovací technologie Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů nástrojů. Aktuální šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o.

Zdroj informací

OnRobot a NejBusiness.cz

Datum

3. března 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.4323 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál