Panský dvůr ožívá. Jeden z nejluxusnějších bytů na trhu je k mání v Troji

Panský dvůr ožívá. Jeden z nejluxusnějších bytů na trhu je k mání v Troji

Panský dvůr – ruina barokní zemědělské usedlosti hyzdila léta sousedství Trojského zámku. Její devastaci pak završily povodně v roce 2002. Po letech areál získala developerská společnost Coast Capital Partners a rozhodla se ho zachránit. Dnes se díky tomu znovu skví v plném lesku a pomalu ožívá. Chateau Troja Residence nabízí luxusní bydlení v precizně zrekonstruovaných barokních budovách i novostavbách. Projekt je již zkolaudován a byty jsou téměř rozprodány. První z nich jsou již předané a brzy se sem začnou stěhovat jeho noví obyvatelé.

Hlavní budova areálu, která původně sloužila jako dům správce Trojského zámku, zároveň představuje vůbec to nejzajímavější, co lze na trhu luxusního bydlení v Praze aktuálně nalézt. Historický klasicistní dům je plně zrekonstruovaný a nabízí vše, co k dnešnímu luxusnímu bydlení patří. Je možné pořídit si ho jako penthouse o dispozici 11+kk a výměře dosahující téměř 500 m².

„Dlouho jsme zvažovali, zda hlavní historickou budovu v areálu podobně jako ty ostatní rozčlenit do několika bytů nebo ji zachovat celistvou. Nakonec převážila snaha nabídnout v této vile zcela unikátní bydlení té nejvyšší úrovně, které nemá na dnešním pražském trhu obdobu,“ vysvětlil spolumajitel investorské společnosti Coast Capital Partners Doron Friedman.

Penthousy patří obvykle k těm nejatraktivnějším bytům. Jedná se totiž především o velkometrážní bydlení často v posledních patrech luxusních domů a rezidenčních projektů, které vynikají nejvyšším možným standardem vybavení, kvalitou a jedinečnými výhledy. Jejich hlavní výhodou je fakt, že zcela unikátním způsobem zajišťují soukromí – obvykle jde o jediný byt na patře. V Troji ale můžete pořídit poměrně netypický penthouse: jedná se totiž o byt, zároveň ale také o samostatnou vilku a vlastně i historický klasicistní zámeček v jednom.

Zachování soukromí je podstatné nejen u samotných bytů a penthousů, ale v rámci celého areálu. Ten je uzavřený a veřejně přístupný bude jen z části v okolí budoucí restaurace nebo kavárny. Důležitý je proto také venkovní prostor, který bude majitelům bytů k dispozici pro relaxaci. Autorem venkovních úprav a zahrady je přední český zahradní architekt Ferdinand Leffler. „Naše zahrady jsou budovány v místě, které v minulosti sloužilo jako zázemí a jízdárny pro Trojský zámek. Nesnažili jsme se tedy ve vazbě na zámecké ornamentální půdorysy budovat okázalé zámecké formální výsadby, ale spíše naopak jsme se odkazovali na sympatické kombinace lokálních až rurálních rostlin, které bychom v 17. století nalezli okolo maštalí. Jsou to kombinace rostlin, které jsou shodou okolností dnes velmi oblíbené, a navíc nejméně náročné na zálivku a údržbu,“ řekl Leffer. Podle něho bylo cílem vytvořit sympatické a harmonické místo, které zpříjemní obyvatelům Chateau Troja Residence každodenní cesty za prací i domů a v neposlední řadě jim poslouží jako skvělé místo oddychu, které je prostě vždy “po ruce”.

Kdo si takové bydlení může dovolit?

Nemovitosti dlouhodobě patří k nejzajímavějším investicím v hodnocení dolarových milionářů, které již řadu let monitoruje J&T Banka ve svém Wealth Reportu. I podle výsledků toho posledního více než 40 procent dolarových milionářů v ČR a 39 procent na Slovensku očekává nejvyšší zhodnocení právě od nemovitostí. A to i přes dramatický nárůst cen nemovitostí v posledních letech včetně těch rezidenčních. Přesto investici do bydlení považuje za nejvýhodnější 36 procent z českých dolarových milionářů. Oproti roku 2015 je to nárůst o 14 procentních bodů. Bohatí Češi přitom investují do bytů, které hodlají pronajímat, ale i do vlastního bydlení.

A zatímco byty na investici jsou obvykle menší, protože o ně je na trhu pronájmů největší zájem, pro vlastní potřebu kupují dolaroví milionáři ty nejzajímavější nemovitosti přesně takového typu, jakým je budova A v Chateau Troja Residence. Bohatá klientela hledá výjimečná klidná místa v Praze i jejím okolí. Stále silněji se také u této skupiny projevuje trend návratu do samého centra města. Podmínkou je ale absolutní soukromí. Výhodu tak mají uzavřené areály pro „vyvolené“. Prioritou při výběru takového bydlení pak je lokalita. „V luxusním segmentu již dnes nestačí nabídnout jen zajímavý, dobře vybavený byt z kvalitních materiálů na dobrém místě. Ty nejzajímavější byty musí od zbytku nabídky něco odlišovat. Musí být výjimečné, jedinečné, neopakovatelné. Klientela, která je ochotna utratit za bydlení několik desítek milionů korun, nebo v některých případech i přes 200 milionů, chce něco zcela unikátního,“ řekl spolumajitel developerské společnosti Coast Capital Partners Doron Friedman.

Jak vypadá trh s luxusním bydlením v Praze?

Podle analýzy prémiového segmentu pražského nemovitostního trhu, kterou vloni zpracovala realitní kancelář Svoboda & Williams, se průměrná cena luxusního bytu pohybuje nad 110 tisíci korunami na metr čtvereční. U nových bytů je pak vyšší (114 tisíc) u starších nižší (109 tisíc). Značné rozdíly v cenách jsou samozřejmě podle lokalit, kde cenově vede centrum. Na Praze 1 atakují 200tisícovou hranici nejen ty nejšpičkovější nemovitosti, ale i průměrná cena všech nabízených bytů. Vysoké ceny jsou také v tradičních vilových lokalitách jako je Ořechovka, Hanspaulka či právě Troja. Zde se ale nové byty nabízejí jen výjimečně.

Jaké byty si bohatí vybírají?

U luxusních nemovitostí je standardem nabídka bytu v podobě shell & core – tedy s hrubou stavbou v interiéru. Je totiž obvyklé, že lidé, kteří investují do bydlení desítky milionů korun, chtějí mít definitivní slovo také v tom, jak bude interiér vypadat. Proto je i luxusní budova A v projektu Chateau Troja Residence nabízena v této podobě. Společnost Coast Capital Patners samozřejmě ale také nabízí možnost funkčního rozdělení interiéru podle návrhu renomovaného architekta Pantelise Larcou, který se specializuje na interiéry nejbohatších klientů v zemi a má se zařizováním bydlení exkluzivních nemovitostí velké zkušenosti.

Vila v Troji v ulici Pod Havránkou představuje nejstarší část zástavby tohoto původně barokního správcovského dvora Trojského zámku. Dnes je plně zrekonstruovaná, zkolaudovaná a čeká na nové majitele. Součástí podsklepené třípatrové budovy označené jako A je historický sklep, který je možné využít například jako luxusní lázně. Samozřejmostí je soukromá garáž až pro tři automobily, vlastní výtah, privátní pavlač a terasa.

Budova je součástí komplexu Chateau Troja Residence na Vltavském břehu v přímé návaznosti na zahradu Trojského zámku. Jen pár minut od Stromovky. Troja je tichá rezidenční oblast se spoustou zeleně, chráněná před ruchem velkoměsta, ale zároveň jen kousek od centra města.

Většina bytů v areálu Chateau Troja Residence je již vyprodána. Aktuálně jsou kromě exkluzívní vily A k dispozici ještě 4 další luxusní penthousy. Některé se nacházejí v historických zrekonstruovaných palácích, jiné v novostavbách z pera architektonického ateliéru Loxia, které projekt vhodně doplňují. Všechny budovy, ať ty historické, nebo moderní, mají vysoké stropy a jsou opatřeny klimatizací a podlahovým topením. Splňují standardy chytré domácnosti a nacházejí se v komplexu s restaurací, vstupní lobby se službou nepřetržité recepce a udržovanou zahradou zabezpečenou vstupní bránou. Luxusní bydlení s nádechem historie si tak v Troji vyberou i ti nejnáročnější zájemci.

Zdroj informací

Coast Capital Partners a NejBusiness.cz

Datum

18. července 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.3038 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál