Navzdory komplikované situaci na trhu Peugeot v ČR drží pozici a sbírá objednávky

Navzdory komplikované situaci na trhu Peugeot v ČR drží pozici a sbírá objednávky

Celosvětový propad automobilových trhů v březnu byl průvodním jevem aktuální situace, jež nemá v historii obdoby. Realizovat v tomto kontextu 729 registrací a současně přijmout 738 objednávek bylo velice náročné, nicméně koncesionářská síť Peugeot v ČR vynaložila značné úsilí a navzdory nepříznivým okolnostem zajistila značce Peugeot relativně dobrý výsledek.

„Naše prodejní i servisní týmy ukázaly, že se umí postavit i extrémně náročným podmínkám. Naše koncese zavedly nejpřísnější opatření pro ochranu zdraví svých zaměstnanců i zákazníků a udržely své servisní provozovny v činnosti, a za to jim děkuji,“ prohlásil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

V březnu značka Peugeot v ČR registrovala 589 osobních a 140 lehkých užitkových vozů. S celkovým počtem 729 vozů dosáhla podílu na trhu 4,94 % a 4. pozice v žebříčku automobilek.

Celkově za první tři měsíce letošního roku značka Peugeot v ČR prodala 2368 vozů (1910 osobních a 458 užitkových), což představuje tržní podíl 4,40 %. Celková 4. pozice v pořadí značek znamená pro Peugeot posun o jednu příčku oproti roku 2019.

V březnu přešli všichni prodejci značky Peugeot na proces prodeje vozů s vyloučením osobního kontaktu se zákazníky, což do značné míry negativně ovlivnilo objednávání nových vozů. Přesto počet objednávek v březnu dosáhl 738 vozů, přičemž se nejlépe prosadil nový model Peugeot 2008 s 232 objednávkami. Relativně dobrý výsledek byl zaznamenán v rámci LCV s počtem 136 objednaných vozů. Vzhledem k tomu, že veškeré evropské továrny skupiny PSA jsou v současné době uzavřené, je kladen velký důraz na skladové zásoby. V rámci zajištění vozů k udržení zásobování a zásilkových služeb, stejně jako možnosti individuální přepravy osob, se značka Peugeot v ČR snaží o co nejrychlejší dodání vozů. Připomeňme, že v současné době se veškeré vozy klientům předávají mimo provozovnu koncesionáře, s využitím možnosti předání vozu u zákazníka („home delivery“).

„Tradiční akce jako „7 dní Peugeot“ a „Peugeot Emotion Day“ v současnosti nejsou uskutečnitelné, nicméně stále máme vynikající modelovou řadu s modely, jako jsou nový Peugeot 208, který si minulý týden k titulu Auto roku 2020 přidal ještě nejvyšší ocenění za design Red Dot Award 2020. A stejnou trofejí za design byl oceněn také nový Peugeot 2008. Věřím, že jakmile se současná situace na trhu zlepší, kvality naší modelové řady zúročíme,“ říká Marco Venturini.

Zdroj informací

P Automobil Import s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

7. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Facebook

Page generated in 1.6297 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál