Avast oslavuje 30 let na trhu, budoucnost vidí v ochraně IoT

Avast oslavuje 30 let na trhu, budoucnost vidí v ochraně IoT

Avast (LSE: AVST), světový lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení, slaví 30 let na trhu. Globální technologická firma, která letos v květnu vstoupila na londýnskou burzu, vznikla ještě v bývalém Československu v roce 1988. Od té doby prošla dlouhou cestou a získala přes 430 milionů uživatelů, antivirové laboratoře s umělou inteligencí a strojovým učením. Od vůbec prvního produktu, kterým byl antivirový software pro počítače, se působnost Avastu rozšířila na zabezpečení mobilních i IoT zařízení, jejichž ochrana je jedním z hlavních cílů dalšího rozvoje.

Příběh globálně úspěšné firmy s českými kořeny začal v roce 1988 ve Výzkumném ústavu matematických strojů. Od té doby se z Avastu stal světový lídr v digitální bezpečnosti, má 430 milionů uživatelů, stále sídlí v Praze a jeho nové produkty a investice směřují do výzkumu ochrany zařízení Internetu věcí.

„Avast se za posledních třicet let transformoval z lokální malé firmy, která reagovala na bezpečnostní hrozby už v roce 1988, v globální jedničku na poli online bezpečnosti. To se nám podařilo díky tvrdé práci, odhodlání a taky troše štěstí,“ popsal generální ředitel Avastu Vince Steckler. „Obrovská základna našich uživatelů nás pohání neustále dopředu, abychom zlepšovali naše produkty na bázi strojového učení a umělé inteligence. Děkujeme všem našim uživatelům, že jsou s námi, někteří i od samého počátku, a jsme hrdí na to, že spolu s nimi děláme digitální svět bezpečnější.“

Avast založili společně Eduard Kučera a Pavel Baudiš před 30 lety. Příběh začíná, když se oba potkávají v době hlubokého socialismu ve Výzkumném ústavu matematických strojů, kde Pavel Baudiš ve volném čase vyvine antivir proti viru Vienna, který mu přinesli na disketě. V roce 1988 se oba rozhodují odejít do Zenitcentra, které spadalo pod Socialistický svaz mládeže. Tam se jim ve stejném roce podařilo prodat první antivirový program i postavit základy společné firmy, tehdy ještě pod názvem ALWIL.

O třináct let později se firma rozhoduje pro riskantní ale přelomový freemium byznys model a začíná nabízet svůj vlajkový antivirus v plné verzi zdarma. Za prvních 30 měsíců získává jeden milion uživatelů, freemium model funguje a firma je zase v zisku.

V roce 2009 do firmy nastupuje nový generální ředitel Vince Steckler. Pod jeho vedením do společnosti vstupuje první investor Summit Partners, o čtyři roky později pak strategický investor CVC Capital Partners. ALWIL se přejmenovává na Avast a jeho bezplatný antivirus se stává nejstahovanějším softwarem na Download.com. V roce 2016 Avast kupuje svého letitého konkurenta AVG Technologies a transformuje se v globálního lídra ve svém oboru s tržbami 780 milionů amerických dolarů za rok 2017.

„Jsem ohromený tím, co Eduard s Pavlem před lety začali a velmi hrdý na to, že mohu řídit tuto firmu a tým jedněch z nejtalentovanějších lidí v našem oboru,“ dodal Vince Steckler. Pod jeho vedením nyní Avast zaměstnává přes 1 700 lidí ve více než 20 pobočkách po celém světě. Téměř polovina z nich pracuje ve výzkumu a vývoji. V Česku pracuje skoro 1 000 zaměstnanců.

Zdroj informací

Avast Software s.r.o. a Nejbusiness.cz

Datum

19.7.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Facebook

Page generated in 1.8057 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál