Recese na evropském trhu podle analytika Fidelity Intenational v nejbližší době nepřijde

Recese na evropském trhu podle analytika Fidelity Intenational v nejbližší době nepřijde

Výkony evropských akcií ovlivnila silná macro data, avšak další důležité indikátory tlačily opačným směrem. Matthew Siddle, manažer portfolia fondů FF European Larger Companies Fund a FF European Growth Fund společnosti Fidelity International, k tomu uvádí: „I když stojí za to hlavní indikátory sledovat, protože je možné, že způsobí nějaký posun v trendech na trhu, já osobně vyloženě neočekávám v nejbližší době recesi. Výkony fondů se výrazně zlepšily, což naznačuje, že trh zřejmě preferuje vyšší riziko a nižší kvalitu bez ohledu na to, že ocenění mohou být jinde.“

European Larger Companies a European Growth funds jsou navržené tak, aby přinášely slušné dlouhodobé výnosy při současném snížení rizika, jak z hlediska kvality, tak i ocenění. Fondy hledají společnosti s nejlepším poměrem kvality a ceny. Matt Siddle k tomu doplňuje. „Jsem spokojený s vlastními cyklickými tituly, kde se soustředím na výnosy v kombinaci s ne příliš napjatými oceněními pro případ, že by bylo nutné agresivněji nakupovat." Stejně tak se Matt Siddle nevyhýbá defensivním titulům jen proto, že zisky rostou a výnosy jednotlivých titulů jsou nyní pomalejší. Historie totiž ukazuje, že v období rostoucí inflace, ale s klesajícím indexem nákupních manažerů, mají defenzivní tituly tendenci se překonávat.

„Zajímají mne společnosti s nižší kvalitou, kde valuace odráží rizikovější fundamenty. Ochota nenásledovat slepě dav v honbě za poslední horkou novinkou je podle mého názoru nejlepším způsobem, jak si zajistit dlouhodobé výnosy, protože to umožňuje zaměřit se na lepší příležitosti, které nejsou zajímavé pro ostatní. Na počátku letošního roku jsme toto zaznamenali, protože investoři byli nadšení z ekonomického vzestupu a růstu ukazatelů a více se soustředili spíše na krátkodobé tempo růstu fundamentů, které bylo značné, než na úroveň rizika nebo ocenění u řady společností," vysvětluje Matt Siddle.

Co se týče konkrétních společností, Matt Siddle například uvádí následující tipy: „Objevily se zajímavé příležitosti, které zajistily kvalitní tituly jako Inditex nebo Associated British Foods. U druhé jmenované společnosti přineslo uvedení obchodů Primark na americký trh cestu k další expanzi, takže se její ocenění snížilo a patří nyní mezi levné tituly. Jinde v sektoru se zbytným zbožím jsem získával na titulech jako L'Oreal. V sektoru zdravotnictví došlo k uvedení na burzu společnosti Siemens Healthineers, vedoucí společnost na trhu medicínských technologií pro diagnostiku. Trh s těmito produkty profituje nejen z demografických důvodů, ale stává se čím dál důležitější díky hodnotovému systému zdravotní péče. Zisky byly také překvapením u Smith & Nephew poté, co akcie rychle stouply po snížení efektivní daňové sazby, slušných čtvrtletních výsledcích a silných doporučeních pro rok 2018."

Zdroj informací

Crest Communications a Nejbusiness.cz

Datum

14.6.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.0808 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál