Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu

Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu

Strojírenská společnost Kovosvit MAS již tradičně nechyběla na mezinárodním strojírenském veletrhu Metalloobrabotka v Moskvě. 19. ročník veletrhu se konal v termínu od 14. do 18. května 2018 a Kovosvit na veletrhu zastupovali generální ředitel Libor Kuchař i obchodní ředitel Daniel Horský. Kromě řady obchodních jednání s dlouholetými partnery se členové managementu společnosti setkali též s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě.

„Ruský trh je pro Kovosvit dlouhodobě velmi zajímavý a naše stroje se v Rusku těší velké oblibě. Na letošní rok máme naplánované tržby 70 milionů a stroje za 61 milionů máme již nyní pod kontraktem. Letošní plán tedy zatím plníme,“ říká Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS.

Díky obchodním partnerům nechyběly na veletrhu v Moskvě ani obráběcí stroje Kovosvitu. Na stánku partnerské firmy OOO Alianz byl vystaven soustružnický stroj typu MASTURN 550 i, který je v současné době jedním z nejprodávanějších produktů společnosti Kovosvit MAS, a na stánku firmy SONATEC bylo vystaveno tříosé vertikální obráběcí centrum MCV 754 Quick a rovněž jeden soustružnický stroj typu Masturn 550 i.

„Na veletrhu Metalloobrabotka jsme absolvovali řadu důležitých jednání s našimi dlouhodobými partnery, ale také zhruba 30 setkání s našimi potenciálními zákazníky. Za velký úspěch považujeme podepsání dokumentu o spolupráci s firmou Galika, která bude naším novým obchodním partnerem. Byly též dohodnuty kontrakty na dodávku tří strojů řady Masturn a MCV,“ doplňuje Libor Kuchař.

Velmi důležité pro Kovosvit bylo také jednání s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě, konkrétně s jeho ekonomickým radou Martinem Baštou a tajemníkem Pavlem Otmarem. Tohoto jednání se rovněž účastnil ředitel kanceláře CzechTrade v Moskvě pan Štěpán Jílek a místopředseda Svazu strojírenské technologie Oldřich Paclík.

Veletrhu Metalloobrabotka se zúčastnilo více než 1000 společností z 33 zemí světa, které vystavovaly své produkty na celkové ploše 40 tisíc metrů čtverečních. Veletrh navštívilo dle organizátorů více než třicet tisíc návštěvníků z 57 zemí světa.

Zdroj informací

KOVOSVIT MAS, a.s. a Nejbusiness.cz

Datum

13.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Reklama

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Page generated in 2.5994 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál