Trading Region Upgrade propojuje český a rakouský trh s plynem

Trading Region Upgrade propojuje český a rakouský trh s plynem

Český provozovatel přepravní soustavy pro zemní plyn (NET4GAS) a jeho rakouský protějšek (Gas Connect Austria) nabídnou od 2. července 2018 novou službu Trading Region Upgrade (TRU). TRU ve své pilotní fázi, která má trvat rok, propojí napřímo plynárenský trh Česka a Rakouska, aniž by k tomu bylo potřeba budovat novou infrastrukturu.

„TRU má jednoznačnou a aktivní podporu ERÚ. Věříme, že povede ke snížení cen plynu nejen díky propojení trhů ČR a Rakouska a tím poklesu transakčních nákladů, ale také vyššímu využití stávajících plynovodů. Navíc jde projekt ruku v ruce s požadavky Evropy, která k propojování jednotlivých trhů dlouhodobě směřuje," říká Vladimír Outrata, předseda Rady ERÚ.

Služba TRU bude nabízena prostřednictvím aukcí, které v Česku pořádá společnost NET4GAS, v Rakousku Gas Connect Austria. Vítězům aukcí pak bude k přepravě plynu mezi Českem a Rakouskem stačit jediný kontrakt. Bližší informace ke službě TRU naleznete na webových stránkách společností NET4GAS a Gas Connect Austria.

Zdroj informací

Energetický regulační úřad a Nejbusiness.cz

Datum

12.6.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Reklama

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Page generated in 2.3201 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál