Největšího světového veletrhu cukrovinek a snacků ISM 2018 se za podpory agentury CzechTrade zúčastní i desítka českých potravinářů

Největšího světového veletrhu cukrovinek a snacků ISM 2018 se za podpory agentury CzechTrade zúčastní i desítka českých potravinářů

Agentura pro podporu českého exportu CzechTrade bude příští týden prezentovat desítku českých potravinářských výrobců na veletrhu ISM v Kolíně nad Rýnem. Ten patří k nejdůležitějším světovým akcím v oboru sladkostí, cukrárenských výrobků a snacků. Každoročně tento veletrh navštěvuje 40 tisíc lidí ze 70 zemí světa.

Veletrhu světového formátu, který se uskuteční ve dnech 28.–31. ledna, se čeští potravináři neúčastní poprvé. ISM byl totiž již v loňském roce jedním ze 146 mezinárodních veletrhů, na kterých CzechTrade pomohl s prezentací 793 českým firmám. „Cílem agentury je podpořit firmy při vstupu na zahraniční trhy a pomoci jim tam uspět. Kromě organizačních příprav společné expozice nabízíme také sérii doprovodných služeb. Patří sem například oslovení potenciálních zahraničních partnerů s cílem podchytit jejich zájem o setkání na veletrhu, osobní asistence během veletrhu nebo aktivní účast při jednáních s obchodními partnery,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal. Díky agentuře tak mají české firmy, které neplánují samostatnou expozici, možnost prezentovat své produkty potenciálním obchodním partnerům.

Účast na veletrhu ISM byla pro české potravináře v minulých ročnících velmi prospěšná a i letos se na něj chystá velké množství českých firem. „Naši expozici prezentujeme na rekordně velké ploše více než sto třiceti metrů. Česká republika bude letos na veletrhu hodně vidět,“ komentuje přípravy národního stánku Adam Jareš, ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu.

„Veletrhu se s CzechTrade účastníme již potřetí. Díky tomu se nám podařilo prorazit na německý trh i na netradiční trhy Saúdské Arábie a Kataru. Letos budeme na ISM prezentovat naši novou produktovou řadu Medovník originál premium ořechový,“ oceňuje akci Jiří Černý, výkonný ředitel pražské firmy VIZARD, která měsíčně vyrábí více než 60 tisíc medových dortů. Vedle firmy VIZARD se na českém stánku představí například i výrobce cereálií firma EMCO, výrobce cukrovinek firma POEX z Velkého Meziříčí, společnost HOPI POPI vyrábějící popkorn nebo výrobce slaných tyčinek a krekrů firma VEST.

Zdroj informací

CzechTrade a NejBusiness.cz

Datum

26.1.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Page generated in 1.1572 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál