Český developer Contera vstoupil na slovenský trh

Český developer Contera vstoupil na slovenský trh

Česká developerská společnost Contera v dubnu otevřela novou pobočku v Bratislavě. Na podzim minulého roku totiž koupila čtyři logisticko-průmyslové areály Vector Parks od společnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), z nichž tři se nacházejí na Slovensku a jeden v České republice. Contera tak prostřednictvím společného fondu s TPG vstoupila na slovenský trh.

Hodnota obchodní transakce přesáhla 100 mil. euro. „Celková rozloha pronajímatelných ploch Vector Parks čítá 131 700 m². Jedná se o kombinaci skladových, průmyslových, výrobních i kancelářských prostor,“ uvedl Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společnosti Contera. Dva bratislavské parky se rozprostírají na ploše 100 100 m². Třetí slovenský park se nachází u Prešova v lokalitě Malý Šariš (17 100 m²). Český park se nachází v Mošnově u ostravského letiště (14 500 m²).

„Vector Parks jsme si vybrali pro strategickou polohu areálů a jejich napojení na místní infrastrukturu. Při ploše přesahující 100 000 m² jsme na Slovensku získali významný tržní podíl. Jsme rádi, že akvizice, kterou bylo možné uskutečnit díky spolupráci s TPG, nám umožnila zahájit aktivní působení na slovenském trhu. Od dubna otevíráme bratislavskou pobočku firmy a máme také novou doménu www.contera.sk,“ sdělil Tomáš Jirků, CEO a partner společnosti Contera.

Vector Parks budou provozovány pod značkou Contera Park a budou spadat do společného portfolia Contery a TPG (CTRE fund) stejně jako Contera Park Ostrava City, Contera Park Ostrava D1, Contera Park Teplice a Contera Park Hustopeče.

Pro současné nájemce se nic nemění. Ve slovenských parcích dokonce zůstává i stejný tým spravující nemovitosti.

„V případě českých i slovenských parků počítáme s jejich dalším rozvojem, prostor je například v Ostravě, Prešově nebo v Hustopečích,“ shrnuje plány Peter Bečár, senior poradce ve společnosti TPG Real Estate.

Společnost Contera

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (build-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 354 000 m² a plánovaných 245 200 m² průmyslových nemovitostí. V roce 2019 vytvořila Contera společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy. V roce 2019 Contera vstoupila na slovenský trh.

Zdroj informací

Contera a NejBusiness.cz

Datum

8. dubna 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

O platformě Trh firem
Reklama

Facebook

Page generated in 1.8653 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál