ČSOB poskytla financování provozovateli solárních parků Enery

ČSOB poskytla financování provozovateli solárních parků Enery

Rakouský provozovatel solárních parků Enery, současná dvojka na tuzemském trhu, optimalizuje zdroje financování svého portfolia. Refinancování na 21,1 MW solárních projektů poskytla Enery skupina ČSOB, pro kterou je financování obnovitelných zdrojů energie součástí dlouhodobé strategie.

„Skupina KBC, jejíž je ČSOB součástí, si stanovila za cíl poskytnout 65 procent celkového financování v energetice právě do oblasti obnovitelných zdrojů energie, a to nejpozději do roku 2030. ČSOB připravuje úvěrové financování na míru těmto projektům a zároveň poskytuje komplexní poradenství v oblasti vhodných dotačních titulů,“ uvádí Jan Troják, ředitel projektového financování ČSOB.

Udržitelnost a ochrana životního prostředí je také hlavním motem skupiny Enery. Získané financování pomůže Enery v naplňování strategie směřující k dosažení maximální efektivity financování jejího portfolia obnovitelných zdrojů, ale je také příspěvkem k potřebné transformaci české ekonomiky, aby byla více efektivní, udržitelná a konkurenceschopná v Evropě.

Rakouská Enery se specializuje na akvizice, vývoj, výstavbu a provozování fotovoltaických projektů. S fotovoltaickými elektrárnami s instalovaným výkonem 156 MW ve střední a východní Evropě se stala jedním z největších rakouských vlastníků fotovoltaických elektráren a hlavním hráčem na lokálních trzích obnovitelných zdrojů v České republice a Bulharsku.

Skupina ČSOB je vedoucím účastníkem na bankovním trhu v České republice a součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. ČSOB loni poskytla českým firmám úvěry za rekordních 95 miliard korun.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

26. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0906 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál