Zaměstnavatelé plánují rozšiřovat nabídku firemních benefitů

Zaměstnavatelé plánují rozšiřovat nabídku firemních benefitů

Vyplývá to z průzkumu personální agentury Předvýběr.CZ mezi členy panelu stálých respondentů z řad majitelů a šéfů firem: 19 % plánuje určitě rozšířit nabídku benefitů, zbylých 81 % zavedení pestřejší palety výhod spíše předpokládá.

„Částečně jde o reakci na zkušenosti s kovidovou pandemií, z větší části o důsledek situace na trhu práce, kde už před koronavirem převažovala poptávka firem nad dostatkem volných pracovních sil,“ říká ředitel personálky František Boudný. „Rozšiřování benefitů vnímáme jako nutnost pro získávání nových kvalitních zaměstnanců,“ potvrzuje Milan Ptáček, ředitel společnosti Signal Projekt.

Žádný z oslovených zaměstnavatelů neuvedl, že bude benefity pro zaměstnance omezovat. Do určité míry to ani není možné, lidé si na ně zvykli. „Jakkoli široký výběr benefitů je, stává se v určitý moment pro zaměstnance standardem a je zapomenuto, že jde o benefit,“ vysvětluje Štěpánka Zdvořáková, personální ředitelka firmy Schindler.

Ve srovnání se situací před kovidem vnímá benefity jako více důležité třináct procent zaměstnavatelů, zbytek je vnímá stejně a nikdo neuvedl jejich menší význam.

Podle zaměstnavatelů jasnou jedničkou je volná pracovní doba (44 %), druhou nejdůležitější výhodou je příspěvek na penzijní připojištění s devatenácti procenty hlasů a o pomyslné třetí místo se dělí vzdělávání a home office (oboje po třinácti procentech).

Naopak jako nejméně důležitý benefit označil každý druhý šéf a personalista zdarma poskytované nápoje a občerstvení.

Zaměstnanecké výhody vůči mzdě nejčastěji představují dalších 5 % navíc.

Předvýběr.CZ

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina a partnerem fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Podporuje činnost Nadačního fondu Toník a spolku Dobré víly.

Zdroj informací

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.6538 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál