Roste poptávka po financování elektroaut a hybridů

Roste poptávka po financování elektroaut a hybridů

Zelená Autopůjčka, letošní novinka ČSOB Leasing pro výhodné financování a pojištění ekologických aut, má u klientů velký úspěch. Lidé si jejím prostřednictvím pořídili od ledna do konce září vozidla v hodnotě přesahující 85 milionu korun. Ve zbytku roku lze čekat další navýšení počtu financovaných elektromobilů a hybridů, jejichž prodeje meziročně rostou v Česku o desítky procent a překonávají dosavadní maxima.

„Největší zájem v tomto segmentu mají naši klienti o značky Tesla, Hyundai, Škoda, Suzuki a o krále mezi hybridy Toyotu,“ říká Pavel Prokop, generální ředitel ČSOB Leasing a doplňuje: „Ve skupině ČSOB dlouhodobě podporujeme a prosazujeme aktivity směřující k omezení produkce CO2 v dopravě. Zájem o Zelenou Autopůjčku překonává naše očekávání a prokazuje, že budoucnost bude ve znamení chytrých vozidel na alternativní pohon. Jsme také rádi, že přispíváme naší Autopůjčkou k omlazení vozového parku v České republice, který patří k nejstarším v Evropě.“

Celkové prodeje nových osobních vozů letos v Česku kvůli koronaviru klesají, ale aut s ekologickým pohonem se to netýká. „Předpokládáme i nadále pokračování trendu silného meziročního růstu v segmentu elektromobilů a oblíbených hybridů, tedy vozů kombinujících spalovací motor a elektromotor,“ uvádí Pavel Prokop. Na celkovém objemu financovaných ekologických automobilů prostřednictvím Zelené Autopůjčky mají podle něj vedle jmenovaných značek podíl i vozy zn. Volvo a Nissan.

Zelenou Autopůjčku je možné využít pro auta s pohonem Elektro, Plug-in Hybrid, Hybrid, Mild-Hybrid nebo CNG. K úvěru patří zvýhodněné pojištění připravené ve spolupráci s ČSOB Pojišťovacím makléřem a ČSOB Pojišťovnou. Na 4. kvartál 2020 k ní přidal ČSOB Leasing ještě další zvýhodnění pro klienty v podobě povinného ručení zdarma. Klient získá v akci a dle jejích podmínek povinné ručení zdarma na celou dobu splácení při nákupu vozidla s plně elektrickým pohonem. Akce je platná do konce roku 2020.

Čistá mobilita je součástí filozofie ČSOB, která je postavená na šetrnosti k životnímu prostředí a udržitelnosti. V nové ekologicky šetrné a moderní pražské centrále ČSOB Kampus jsou proto pro zákazníky i zaměstnance nabíjecí místa pro elektromobily a parkoviště je přístupné i pro vozidla na CNG a LPG pohon.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

ČSOB Leasing, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. listopadu 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.009 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál