Ivan Bartoš: Nevyužité finance původně určené pro program Ukrajina půjdou na vhodnější pomoc

Ivan Bartoš: Nevyužité finance původně určené pro program Ukrajina půjdou na vhodnější pomoc

Ministerstvo pro místní rozvoj předloží na zítřejším jednání vlády materiál, kterým reaguje na nevyčerpání dotačních finančních prostředků určených k rozšíření veřejných ubytovacích kapacit pro ukrajinské uprchlíky.

„Na jaře vláda schválila 860 milionů korun pro program, jehož cílem bylo rozšíření kapacity nouzového ubytování pro naléhavé potřeby uprchlíků z Ukrajiny. Ze strany žadatelů ale bylo vyčerpáno jen 300 milionů korun. Zbylých 560 milionů chceme proto po dohodě s dalšími rezorty využít na jinou, v tuto chvíli vhodnější, pomoc Ukrajině,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Částku 300 milionů korun by nově použilo Ministerstvo práce a sociálních věcí k vyhlášení mimořádné výzvy na podporu sociálního začleňování osob v bytové nouzi pro ukrajinské uprchlíky, kteří se nacházejí v dočasném, nouzovém či nevyhovujícím ubytování na území České republiky.

Správa státních hmotných rezerv by využila 200 milionů korun na pořízení dalších kontejnerových základen pro nouzové ubytování, a to včetně jejich vybavení.

Zbylých 60 milionů by získalo Ministerstvo zahraničních věcí na naléhavou humanitární pomoc. Měly by být směřovány především do opravy škod na ukrajinské energetické síti, na jejíž poškozování se zaměřují četné ruské útoky.

Zdroj informací

Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj

Datum

29. listopadu 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1764 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál