MultiSport: Nové benefity nemusí vyčerpat váš rozpočet

MultiSport: Nové benefity nemusí vyčerpat váš rozpočet

Téměř polovina českých zaměstnavatelů v blízké době neplánuje rozšiřovat nabídku zaměstnaneckých benefitů z důvodu nedostatečného rozpočtu. Ne vždy je ale finanční náročnost nepřekročitelným problémem – kartu MultiSport pro sportovní a relaxační vyžití zaměstnanců mohou zaměstnavatelé pro své zaměstnance jen zajistit a přispívat jim poměrnou částkou nebo placení klidně nechat i jen na nich.

Odreagování po práci by neměl vynechat žádný člověk. Fyzická námaha a následná relaxace přináší zaměstnancům nejen dobrý pocit, ale i energii a produktivitu do dalšího dne. Role zaměstnavatelů by měla spočívat v usnadnění přístupu k popracovním aktivitám, které zaměstnanci skutečně využijí. V situaci, kdy personalista musí „krotit“ svůj rozpočet, pak přijde vhod benefit s nízkou finanční zátěží.

Až 45 % českých zaměstnavatelů dle aktuálního průzkumu MultiSport do své nabídky benefitů nebude přidávat další kvůli výdajům, které jsou s výhodami pro zaměstnance spojené. „Zaměstnavatelé se v poslední době přiklání nejčastěji k nefinančním benefitům, jako jsou flexibilní pracovní doba nebo home office – i ty se ale po čase zaměstnancům omrzí, a to zejména po nucené covidové izolaci, po níž se lidé skutečně do práce těší,“ říká Miroslav Rech, jednatel společnosti MultiSport Benefit.

Konkrétně u karty MultiSport, která je v současnosti jediným komplexním benefitem v Česku zaměřeným na sport a relaxaci, je financování ponecháno výhradně na možnostech zaměstnavatele. Kartu svým zaměstnancům mohou zřídit jako benefit hrazený v plné výši zaměstnavatelem, v jakémkoliv poměru kartu spolufinancovat nebo je nechat financovat i celou částku. Aktuálně tento benefit v plné výši hradí 26 % zaměstnavatelů, 40 % kartu MultiSport spolufinancuje a 34 % zaměstnavatelů příspěvek neposkytuje a zaměstnanci tak náklady nesou sami.

„Spoluúčast na financování je nejčastějším modelem a rozhodně má své výhody. Zaměstnanci, kteří si částečně hradí MultiSportku, mají o 30 % větší zájem využívat kartu než zaměstnanci, kteří si kartu hradí úplně sami. Navíc je také spolufinancování čím dál častější – v posledních dvou letech ochota na straně zaměstnavatelů spolufinancovat karty stoupla o 79 %. Motivační faktor spolufinancování je v tomto případě velmi silný a participace na zdravém životním stylu zaměstnanců navíc významně zvyšuje hodnotu zaměstnavatele v jejich očích,“ uzavírá Rech.

Zdroj informací

MultiSport Benefit, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

4. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.788 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál