Doing business in the USA: Seminář pro firmy, které chtějí prorazit v Americe

Doing business in the USA: Seminář pro firmy, které chtějí prorazit v Americe

Uvažujete o vstupu na americký trh? Vyvarujte se nejčastějších chyb. Seminář, za účasti velvyslance České republiky v USA Hynka Kmoníčka a nově jmenovaného honorárního konzula České republiky v Pittsburghu v Pensylvánii Robina Zoufalika, proběhne ve středu 13. 10. 2021 od 14 hodin. Pořadatelem jsou společnosti CNS a.s., IT-CNS Inc. a ICT UNIE, s.z. Seminář se bude konat v prostorách profesní organizace ICT UNIE z.s. na adrese Na Florenci 2116/15 v Praze.

„V Americe působíme od roku 2014 a první roky byly náročné. Udělali jsme hodně chyb, které pramenily z neznalosti terénu. Nevěděli jsme, na koho se obrátit, a tak jsme si museli najít vlastní cestu. Díky tomu jsme však získali unikátní zkušenost a znalost místního trhu, kterou můžeme předat dál,” vysvětluje Jakub Voleman ze společnosti CNS a.s., co je k pořádání semináře vedlo. „Primárně se zaměřujeme na oblasti, které známe, tedy IT a zdravotnictví, ale nebráníme se ani spolupráci s firmami z jiných oborů, kterým dokážeme poradit, co si je třeba v prvních krocích ujasnit, na co se zaměřit nebo čemu se vyhnout.”

Sesterská společnost české společnosti CNS a.s., americká IT-CNS Inc., která aktuálně sídlí v Pittsburghu, už je dnes v USA zavedená značka, která v oblasti kybernetické bezpečnosti působí jak v Pensylvánii, tak v Chicagu, v Kanadě nebo ve Washingtonu. Podle jednoho z pořadatelů semináře, Marka Hajna, trvalo několik let, než se v USA aklimatizovali a dostali do povědomí místních firem. Nyní by rádi by své zkušenosti šířili ve své domovině. „V zahraničí spolupracujeme s firmami různých velikostí, s vládními organizacemi nebo neziskovkami. Referenční list se nám v posledních letech skutečně rozrostl,” říká Hajn.

Úvodního slova se na semináři ujme velvyslanec České republiky v USA Hynek Kmoníček, a promluví také Robin Zoufalik, letos nově jmenovaný honorární konzul České republiky v Pittsburghu. Oba deklarují, že jejich cílem je přivádět české firmy do Spojených států, protože tímto směrem se zatím příliš českých společností nevydává.

Pro jaké společnosti je seminář vhodný?

  • ty, které na zahraničních trzích již působí a uvažují o vstupu do USA
  • ty, které chtějí prorazit v USA v oblasti IT nebo zdravotnictví
  • všechny, které se chtějí dozvědět, jak uspět na americkém trhu, jaká jsou jeho specifika a na co je třeba se připravit

Zdroj informací

CNS a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.6408 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál