Iniciativa REACTgirls se startupem productboard bojují za více žen v IT


Iniciativa REACTgirls se startupem productboard bojují za více žen v IT

V sobotu 23. listopadu proběhne v prostorách Prague Laufen Gallery první ročník workshopu s názvem REACTgirls, který si klade za cíl přilákat více žen do oboru IT. Jde o celodenní program, kterého se mohou zdarma účastnit všechny ženy bez ohledu na dosavadní profesní zaměření či zkušenosti s kódováním a programováním – je totiž určený jak pro naprosté začátečnice, tak pro zkušené programátorky, které by rády rozšířily své znalosti o kódovací jazyk React.

Iniciativa REACTgirls za podpory startupu productboard se tak snaží zpřístupnit technický obor ženám, které v něm mají spíše menšinové zastoupení.

Praktická průprava kodérským jazykem React se zkušenými mentory, přednášky odbornic a odborníků z oboru, dobré jídlo, milá atmosféra a networking – na to vše láká workshop REACTgirls, který 23. listopadu otevírá své dveře česky i anglicky hovořícím zájemkyním. Mluvit se bude například o tom, jak skloubit kariéru a rodinu, nebo o ženách na vedoucích pozicích v technologických oborech. V rámci workshopu se podařilo propojit zajímavá jména lidí z české IT komunity, kteří budou zájemkyně koučovat.

„Nápad na založení REACTgirls vznikl po tom, co jsem chtěla změnit obor a začala jsem se zajímat a samovzdělávat v IT. Prošla jsem si řadou workshopů zaměřených na ženy a výsledkem vždy bylo nadšení do IT, skvělá komunita holek s úžasnými příběhy a hlavně spousta kontaktů a nová přátelství se zkušenými programátory,“ uvádí hlavní organizátorka projektu REACTgirls Tereza Vaňková.

„Přemýšleli jsme, kam dál můžeme posunout komunitu holek, co mají rády technologie, a protože React je velmi populární a nabízí velké množství uplatnění, zvolili jsme REACTgirls. Osobně bych si přála vybudovat komunitu holek s chutí se vzdělávat v oboru, který má obrovský potenciál. Díky vzájemné motivaci a znalostem, které jsou schopni zkušenější programátoři a programátorky předat ostatním, chceme dosáhnout toho, že se programátorské pozice zaplní rovnoměrně jak muži, tak ženami,“ dodává Vaňková.

Partnery akce jsou ngParty, Livesport, EDUPUNK, Laufen, Techtaboo, Applifting, Oak’s lab, Puntoverde a PPC Bee. Na workshopu se podílí také startup productboard, který sídlí v San Franciscu, ale své kořeny a vývojářské kanceláře má v Praze. Právě tento startup zároveň dlouhodobě podporuje své ženské zaměstnankyně prostřednictvím projektu Women at productboard a je aktivním zastáncem tzv. zero pay gap, tedy nulového rozdílu mezi finančním ohodnocením žen a mužů ve firmě.

Ženy do IT patří, myslí si úspěšný startup

„Jako CTO productboardu s mnoha lety zkušeností v oboru mohu potvrdit, že ženy mají bohužel v IT mnohem menší zastoupení než muži. Přitom neexistuje jediný důvod, proč by tomu tak mělo být. Proto se snažíme tuto statistiku změnit – tím, že inspirujeme další a další talentované zájemkyně ke vzdělávání v tomto oboru a umožňujeme jim se na trhu uplatnit,“ říká spoluzakladatel productboardu Daniel Hejl.

Podpora žen je v technologickém startupu productboard už dlouhou dobu jedním z hlavních témat. „Sami si moc dobře uvědomujeme, že 20% podíl žen v naší společnosti je nedostatečný. Proto jsme se rozhodli svět programování ženám ještě více otevřít. Děje se to formou různých workshopů, jako je právě REACTgirls, ale pořádáme i jiná školení a mentoringy. Pro naši ženskou minoritu jsme také spustili program Women at productboard (zkráceně w@p), který jim umožňuje navzájem se podporovat, inspirovat, sdílet své zkušenosti, networkovat a samozřejmě také profesně růst,“ uvádí Hubert Palán, CEO a spoluzakladatel productboardu.

Český startup productboard, který nabízí unikátní nástroj pro produktový management, získal letos pod taktovkou Index Ventures a všech současných investorů dalších 10 milionů dolarů. Celkově tak productboard ukončil investiční kolo A na 18 milionech dolarů. Mezi zákazníky firmy, kterých je přes 1 600, patří mimo jiné také Twilio, Avast, Zendesk, Unity nebo například i firma UiPath, která bývá označována za nejrychleji rostoucí technologickou firmu světa.


Psát příspěvky smějí jen přihlášení
Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6231 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál