Výstava Labyrintem dějin českých zemí je otevřena


Výstava Labyrintem dějin českých zemí je otevřena

26. 2. 2018 zahájil ministr vnitra Lubomír Metnar výstavu Labyrintem dějin českých zemí. V Císařské konírně Pražského hradu je ode dneška až do 1. července 2018 výstava přístupná veřejnosti.

„Právě v tomto roce si musíme připomenout, že československý stát nevznikl v roce 1918 na zelené louce, ale navázal na tradice staré přes tisíc let. Dnes, když jsme více než deset let součástí Evropské unie a jsme respektovaným členem mezinárodní komunity, je stále nutné připomínat si naši národní minulost a historické souvislosti, ve kterých náš stát vznikal,“ řekl při zahájení Lubomír Metnar pozvaným hostům.

Výstava se věnuje sedmnácti hlavním tématům českých a československých dějin a v jejich rámci představuje mnoho konkrétních příběhů, které formovaly český stát od 10. do 21. století. K vidění jsou originály či faksimile archiválií i trojrozměrné exponáty, přibližující jednotlivá období vývoje.

Po vstupu do prostor expozice návštěvník prochází labyrintem proti proudu času, od přístupových listin do Evropské unie a NATO až po nejstarší písemný doklad české státnosti – Vladislavovo privilegium z roku 1158, které potvrzuje královský titul pro Vladislava z rodu Přemyslovců.

Výstava Labyrintem dějin českých zemí, kterou pořádá Ministerstvo vnitra ve spolupráci se Správou Pražského hradu, je součástí projektu Založeno 1918.


Psát příspěvky smějí jen přihlášení
Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7419 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál