Výstava Labyrintem dějin českých zemí je otevřena

Výstava Labyrintem dějin českých zemí je otevřena

26. 2. 2018 zahájil ministr vnitra Lubomír Metnar výstavu Labyrintem dějin českých zemí. V Císařské konírně Pražského hradu je ode dneška až do 1. července 2018 výstava přístupná veřejnosti.

„Právě v tomto roce si musíme připomenout, že československý stát nevznikl v roce 1918 na zelené louce, ale navázal na tradice staré přes tisíc let. Dnes, když jsme více než deset let součástí Evropské unie a jsme respektovaným členem mezinárodní komunity, je stále nutné připomínat si naši národní minulost a historické souvislosti, ve kterých náš stát vznikal,“ řekl při zahájení Lubomír Metnar pozvaným hostům.

Výstava se věnuje sedmnácti hlavním tématům českých a československých dějin a v jejich rámci představuje mnoho konkrétních příběhů, které formovaly český stát od 10. do 21. století. K vidění jsou originály či faksimile archiválií i trojrozměrné exponáty, přibližující jednotlivá období vývoje.

Po vstupu do prostor expozice návštěvník prochází labyrintem proti proudu času, od přístupových listin do Evropské unie a NATO až po nejstarší písemný doklad české státnosti – Vladislavovo privilegium z roku 1158, které potvrzuje královský titul pro Vladislava z rodu Přemyslovců.

Výstava Labyrintem dějin českých zemí, kterou pořádá Ministerstvo vnitra ve spolupráci se Správou Pražského hradu, je součástí projektu Založeno 1918.

Zdroj informací

Ministerstvo vnitra a NejBusiness.cz

Datum

5.3.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5969 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál