Ředitelem nového útvaru ČSOB pro retailové úvěry bude od září Tomáš Sobotka

Ředitelem nového útvaru ČSOB pro retailové úvěry bude od září Tomáš Sobotka

Skupina ČSOB vytvořila útvar Retailové úvěry, který zastřešuje dosavadní samostatná oddělení poskytující půjčky občanům v Českomoravské stavební spořitelně, ČSOB a Hypoteční bance. Jeho ředitelem bude od 1. září Tomáš Sobotka, který má nyní na starosti v ČSOB bankovní úvěry pro retailovou klientelu.

„Vznik nového útvaru je bezprecedentním milníkem v řízení retailových úvěrů v naší skupině, který potvrzuje směr vzájemné spolupráce a integrace. Cílíme tím hlavně na to, abychom byli schopni klientům přinášet ještě kvalitnější a rychlejší služby a uměli co nejlépe plnit jejich potřeby a přání. Zejména takové, které se týkají pořízení vlastního bydlení a spotřebitelského financování. Tomášovi a jeho celému týmu přeji v nové pozici hodně úspěchů,“ uvedl Petr Hutla, vrchní ředitel pro řízení úvěrů a člen představenstva ČSOB.

Útvar retailových úvěrů bude zajišťovat řízení úvěrového rizika, schvalování, správu a vymáhání úvěrů. Skupina ČSOB díky lídrům na trhu Hypoteční bance a ČMSS představuje nejsilnějšího hráče ve financování bydlení v České republice. Pod jednou střechou nabízí služby hypoteční banky, stavební spořitelny i pojišťovny výhodněji než v minulosti. V oblasti spotřebitelského financování patří mezi tři nejlepší.

Koronavirus ještě zrychlil trend digitalizace bankovních úvěrů a půjček. Například online zahájené prodeje spotřebitelského financování vzrostly v ČSOB v prvním čtvrtletí meziročně o tři čtvrtiny. Proces schvalování hypoték se díky online řešení zkrátil na nynějších 15 minut a ČMSS zase spustila pro získávání a obsluhu klientů biometrický podpis.

Tomáš Sobotka (39 let) začínal v ČSOB v roce 2006 jako poradce na pobočce. Poté byl produktovým manažerem a od roku 2013 zastával různé vedoucí pozice v útvarech pro retailové klienty. Jeho největším koníčkem je rodina, ale rád si ale najde čas i na knihy a sport. Vedle toho je velkým fanouškem stavebnic Lego.

Zdroj informací

Skupina ČSOB a NejBusiness.cz

Datum

22. srpna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.832 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál