ČMSS: Zájem o úvěry ze stavebka dále rychle roste

ČMSS: Zájem o úvěry ze stavebka dále rychle roste

Úvěrům ze stavebního spoření se letos daří navzdory současné situaci. Silný růst předchozích měsíců potvrdil i říjen, Českomoravská stavební spořitelna zaznamenala nejsilnější měsíční prodeje úvěrů za poslední dva roky.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) poskytla v říjnu úvěry a meziúvěry ze stavebního spoření v celkovém objemu 2,536 miliardy korun, to je nejlepší měsíční výsledek od října 2018. „Vývoj úvěrů na bydlení je v letošním roce zajímavým fenoménem. Naše původní předpoklady ze začátku roku hovořily o nárůstu zájmu. Takový vývoj i v současné situaci je pro nás ale příjemným překvapením,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier. Liška tak k dnešnímu dni poskytla úvěry prakticky ve stejném objemu jako za celý rok 2019.

Bydlení zůstává pro obyvatele České republiky prioritou, chtějí se stěhovat do nového nebo bydlet lépe ve stávajícím. Proto zájem o úvěry doposud neochladl. „Uvidíme, jaká bude situace na přelomu roku, jak současný nepříznivý stav zasáhne českou ekonomiku i domácnosti. Končí první moratorium na úvěrové splátky, drtivá většina klientů se chce ke splácení úvěrů vrátit. Zatím proto věříme, že dopad na celý sektor a trh s bydlením nebude nijak zásadní a dlouhodobý,“ dodal Jochen Maier.

Liška v říjnu zaznamenala i nárůst zájmu o spořicí smlouvy, kterých uzavřela téměř 24 tisíc,
o 15 tisíc více než v září. „Síla a stabilita stavebního spoření vždy vyniká především v době nejistoty a nestability. Stavebko je oproti vnějším vlivům odolné,“ uzavřel Jochen Maier.

ČMSS, známá také jako Liška, je součástí skupiny ČSOB, nejsilnějšího poskytovatele úvěrů na bydlení v České republice. V rámci pokračující integrace vytvořila ČSOB v říjnu specializovaný útvar Retail Credits zaměřený na skupinové zpracování všech retailových úvěrů v ČMSS, ČSOB i Hypoteční bance. Dochází tak k dalšímu posílení vzájemné vazby a spolupráci mezi bankou, Hypoteční bankou, stavební spořitelnou i pojišťovnou vedoucí mj. k jednoduššímu a rychlejšímu procesu zpracování úvěrů.

ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a jedním z největších poskytovatelů úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 8 milionů smluv. ČMSS jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, zhruba každý pátý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Stoprocentním vlastníkem ČMSS je ČSOB.

Zdroj informací

Českomoravská stavební spořitelna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

6. listopadu 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6092 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál