Sodexo Benefity pomáhá v boji s koronavirem na všech frontách

Sodexo Benefity pomáhá v boji s koronavirem na všech frontách

Od prvního výskytu COVID-19 v České republice dělá společnost Sodexo Benefity maximum proto, aby snížila jeho ekonomické dopady. Aktivně proto podporuje podnikatelskou činnost partnerských restaurací, které jsou aktuální situací nejvíce zasaženy, a nezapomíná ani na své zaměstnance. Kromě toho, že jim v maximální míře umožnila pracovat z domova, aby bylo zajištěno jejich zdraví, se rozhodla udržet platy v plné výši i těm, kteří nemohou pracovat naplno, ať už kvůli charakteru jejich práce nebo kvůli péči o děti.

„Nebudeme za letošní rok odvádět žádné dividendy do zahraničí a tyto finance budeme investovat do nových projektů v ČR, včetně pomoci restauracím,“ říká Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity.

Partnerským restauracím, které po dobu nouzového stavu zachovaly výdejní okénka nebo nabízely rozvoz jídel, firma pomohla s propagací, aby se o nich zákazníci dozvěděli. Jakmile se restaurace otevřou, má pro ně Sodexo Benefity připravenou pomoc v podobě bezúročných finančních záloh. Celkem je na pomoc vyčleněno až 150 milionů korun.

Stejně jako současná krize zasáhla celý gastronomický sektor, nevyhnula se ani partnerské firmě Sodexo Onsite (Služby u klienta). Ta provozuje stravovací služby a musela zavřít řadu svých provozů a další výrazně omezit, část zaměstnanců se dočasně ocitla bez práce. Sodexo Benefity pro ně vytvořila solidární program. Zaměstnanci Sodexo Benefity mohou věnovat kolegům z partnerské firmy své body z Cafeterie. Tento jednoduchý způsob napomůže nejohroženějším zaměstnancům, aby překonali toto nelehké období.

Ve všech 67 zemích, kde Sodexo působí, věnuje vedení společnosti maximální úsilí tomu, aby se současná globální krize dotknula zaměstnanců co nejméně. V některých zemích se ale, bohužel, propouštění nevyhne. Proto Sodexo zřídilo Globální program na pomoc zaměstnancům. Dosahuje výše 30 milionů eur a přispívá do něj management firmy.

Například předsedkyně představenstva Sodexo Sophie Bellon se v nadcházejícím období 6 měsíců vzdá 50 % svého platu, globální CEO Denis Machuel se v nadcházejícím období 6 měsíců vzdá 50 % svého fixního platu stejně jako bonusů za fiskální rok 2020, členové výkonného výboru skupiny se v nadcházejících 6 měsících vzdají 10 % své pevné mzdy a ročních bonusů a až 200 vedoucích pracovníků napříč všemi odděleními po celém světě, včetně České republiky, se vzdá svých ročních odměn.

Sodexo v České republice

Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo Benefity nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Sodexo Onsite pak nabízí komplexní řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

Zdroj informací

Sodexo a NejBusiness.cz

Datum

11. května 2020Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.2796 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál