Burza pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením proběhla v Pardubicích

Burza pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením proběhla v Pardubicích

Na Kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR Pardubice proběhla na konci června Burza pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním omezením či postižením (OZP).
Burzu zahájila ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Pardubicích Jana Urbánková, která nově působí na této pozici od května letošního roku. Všem zaměstnavatelům poděkovala za jejich účast a za dosavadní nadstandardní spolupráci, která je při snaze o úspěšné umisťování uchazečů o zaměstnání se zdravotním postižením nezbytná.

Burzy se zúčastnilo celkem 16 vystavovatelů z řad firem zaměstnávajících osoby se zdravotním handicapem a neziskových organizací nabízejících poradenskou činnost.

„Zaměstnavatelé na místě nabízeli momentálně volná pracovní místa, získávali kontakty na potencionální vhodné zaměstnance, podávali informace týkající se náplně práce u jednotlivých pozic, postupů při zapracování nových zaměstnanců - např. možnost přítomnosti pracovních asistentů- upřesňovali povahu pracovních míst, směnnost či vhodnost z hlediska zdravotního postižení.
Někteří zaměstnavatelé také představili zájemcům vzorky výrobků, které ve svém provozu vyrábějí. Neziskové organizace pak nabízely služby pro OZP. Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z.s. a další neziskové organizace nabízely právní poradenství, psychologickou podporu a využití dalších možností v rámci jejich činnosti.  Pokud tedy uchazeče o zaměstnání nabídka zaměstnání na chráněném trhu práce oslovila, měli možnost se dále informovat např. o procesu a postupu získání statusu osoby se zdravotním postižením,“
řekla při této příležitosti Jana Urbánková, ředitelka krajské pobočky ÚP ČR v Pardubicích.

Zaměstnavatelé na místě nabízeli momentálně volná pracovní místa, získávali kontakty na potencionální vhodné zaměstnance, podávali informace týkající se náplně práce u jednotlivých pozic, postupů při zapracování nových zaměstnanců (např. možnost přítomnosti pracovních asistentů), upřesňovali povahu pracovních míst, směnnost či vhodnost z hlediska zdravotního postižení.

Někteří zaměstnavatelé také představili zájemcům vzorky výrobků, které ve svém provozu vyrábějí. Neziskové organizace pak nabízely služby pro OZP. Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z.s. a další neziskové organizace nabízely právní poradenství, psychologickou podporu a využití dalších možností v rámci jejich činnosti. Pokud tedy uchazeče o zaměstnání nabídka zaměstnání na chráněném trhu práce oslovila, měli možnost se dále informovat např. o procesu a postupu získání statusu osoby se zdravotním postižením.

Více jak 80 uchazečů

Na burzu bylo pozváno 82 uchazečů o zaměstnání vedených v evidenci kontaktních pracovišť v okrese Pardubice. Jednalo se nejen o uchazeče o zaměstnání, kteří již mají přiznaný status osoby se zdravotním postižením, ale také o uchazeče o zaměstnání, u kterých je ze zdravotních důvodů omezen jejich vstup na volný trh práce, ale o status osoby se zdravotním postižením si zatím nepožádali. Díky účasti na této akci se i tito uchazeči seznámili s nejvýznamnějšími zaměstnavateli na chráněném trhu práce v našem okrese a získali informace o aktuálních možnostech pracovního uplatnění.

Vzhledem k tomu, že burza pracovních příležitostí pro OZP byla určena nejen uchazečům, kteří aktuálně hledají práci, ale i těm kteří uvažují o změně profese či vhodné rekvalifikaci, byla akce přístupná i pro zájemce z řad veřejnosti.

Pracovníci oddělení poradenství a dalšího vzdělávání se po celou dobu pořádání burzy aktivně věnovali účastníkům a poskytovali další poradenskou činnost a zprostředkovávali kontakty klientů s vhodnými zaměstnavateli.

Projekt Podpora zaměstnanosti osob se zdratovním postižením

V průběhu akce byl všem účastníkům představen také projekt Podpora zaměstnanosti osob se zdravotním postižením, který úřad práce realizuje v rámci operačního programu OPZ+ a zaměřuje se nejen na pomoc uchazečům a zájemcům o zaměstnání vedených v evidenci úřadu práce, ale i na pomoc ekonomicky neaktivním osobám se zdravotním postižením v produktivním věku stojící mimo evidence úřadu práce.
Klientům projektu mohou pomoci pracovníci projektu např. najít vhodný rekvalifikační kurz nebo obor přípravy k práci, sepsat životopis a motivační dopis, připravit se na pracovní pohovor, získat informace k zahájení samostatné výdělečné činnosti nebo se orientovat v systému příspěvků a dávek.

Dále se projekt také zaměřuje na poradenství pro zaměstnavatele, kdy zaměstnavatelům pracovníci projektu nabízí spolupráci v oblasti komplexního poradenství k problematice zaměstnávání OZP a vytipování potenciálních zaměstnanců. Projekt je realizován od 1. 4. 2023 do 31. 3. 2027 v rámci Pardubického kraje na kontaktních pracovištích Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí. Kontakty na poradce v jednotlivých okresech jsou k dispozici na novém webu www.karierabezbarier.cz.

Vzhledem k projevené spokojenosti obou zúčastněných stran, tedy jak zaměstnavatelů, tak uchazečů a zájemců o zaměstnání, budeme i nadále v realizaci této akce pokračovat. Další burzu plánujeme na listopad letošního roku.

Zdroj informací

Úřad práce ČR a NejBusiness.cz
Foto: Úřad práce ČR

Datum

9. července 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.5475 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál