Český železniční průmysl vidí zásadní obchodní příležitosti v Indii

Český železniční průmysl vidí zásadní obchodní příležitosti v Indii

Obchodní mise českého železničního průmyslu do Indie byla mimořádně úspěšná. Firmy vidí na tamním trhu zásadní obchodní příležitosti. 
I když je nejlidnatější země světa hodně vzdálená a může se zdát, že tam český průmysl těžko uspěje, opak je pravdou. Někteří členové ACRI - Asociace podniků českého železničního průmyslu jsou již dnes na tamním trhu etablovaní a další naši výrobci mají velkou šanci uspět. Kolejová doprava má v Indii dlouhou tradici a do jejího rozvoje stát masivně investuje. A to jak do bezpečnosti, tak do zrychlení a pohodlí. Indie má velký zájem nakupovat a dovážet pokročilé technologie i výrobky z Evropy. Příkladem může být známý projekt Vande Bharat Express.

Obchodní mise do Indie, kterou uspořádala ACRI spolu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, se zúčastnili zástupci 10 členských firem asociace. „Setkali jsme se s mimořádným zájmem indické strany o prezentaci našich služeb a produktů. Velmi milé přijetí nás čekalo například na Ministerstvu drah v Dillí, na PHD Chamber i ve společnosti Metro Delhi. Navštívili jsme také výrobce vlaků Rail Coach Factory v Kapurthale a další firmy,“ přibližuje program cesty ředitelka ACRI Marie Vopálenská.

Příležitost mají hlavně dodavatelé komponent, jako jsou kola a soukolí, brzdové systémy, sedačky nebo bezpečnostní systémy. Šance je dodávat hotové výrobky nebo přenést technologie do Indie a vyrábět přímo tam ve spolupráci s místními firmami. Pro úspěšný vstup na indický trh je ale důležitá znalost místních podmínek.
„Pro nás byla cesta významná právě tím, že jsme mohli vidět reálnou situaci při vývoji a zkoušení kolejových vozidel i poznat kvalitu výroby. V Indii už také máme partnera, který nám sleduje specifika tamního trhu a výběrových řízení,“ říká generální ředitel VÚKV Zdeněk Malkovský a dodává: „Zároveň je pro nás ale podstatné, abychom se drželi svých standardů, postupů a pravidel. To se nám v minulosti vždy vyplatilo.“

„Velký potenciál vidíme v modernizaci meziměstských flotil, které spojují vzdálenosti 400-800 km. V nejbližším období jde o 200 již vysoutěžených souprav Vande Bharat, v delším horizontu pak o 400 dalších souprav, které Indické dráhy hodlají soutěžit,“ hodnotí příležitosti, které se pro společnost BONATRANS GROUP otevírají na tamní železnici, vedoucí rozvoje jejího obchodu a marketingu Marcel Ujfaluši.
Podle něj ale bude pro evropskou jedničku ve výrobě dvojkolí šance získat zakázky i v oblasti městské hromadné dopravy: „Vlivem pokračující urbanizace bude Indie dotahovat rezervy také v tomto segmentu. Například jde o výstavbu dalších linek metra v New Delhi, Mumbai a jinde. Otevírat se budou i trasy ve městech s populací nad dva miliony obyvatel, kterých jsou v zemi desítky. Vozy metra chceme vybavit dvojkolím z Bohumína. Do Indie přinášíme řešení osvědčená na západních trzích, zejména výrobky s vyšší životností," dodává.

Zajímavé plány českých firem

„Podnikatelská mise v tak významném teritoriu, jako je Indie, je jednou z aktivit, bez kterých se české exportní firmy prakticky neobejdou. Samotná akce nezaručí úspěch, je však nedílnou součástí budování vztahů a kontaktů s lokálními partnery a zákazníky. Během návštěvy jsme získali důležité informace, které budou zcela jistě směrodatné pro naše další aktivity. Dozvěděli jsme se například, že jeden z výrobců má v plánu rozšířit portfolio produktů, což pro nás znemená novou a konkrétní obchodní příležitost," říká Riziero Boccia, business development manager společnosti DAKO-CZ.

„Velmi oceňujeme organizaci, připravenost a podporu všech, kteří se podíleli na realizaci této akce. I když byl program náročný, tak jsme si misi velmi užili. Díky dohodnutým schůzkám v tamních firmách a organizacích jsme navázali kontakty se spoustou zajímavých lidí. Díky tomu máme potenciál najít vhodného partnera pro indický trh,“ dodává Adam Karas, marketing a PR manažer z MSV elektronika.

Podobně cestu hodnotí i další její účastníci. Celkem jich do Indie vyrazilo deset: DAKO-CZ, MSV elektronika, TTC, VÚKV, VZÚ Plzeň, BONATRANS GROUP, AMiT, PASSENGERA, PARS KOMPONENTY a ŠKODA GROUP.

Zdroj informací

Asociace železničního průmyslu a NejBusiness.cz
Foto: Asociace železničního průmyslu

Datum

8. července 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.6541 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál