Baťův region se představuje v angličtině

Baťův region se představuje v angličtině

Projekt Baťův region chce svou nabídkou unikátních lokalit, technických zajímavostí a moderní architektury ve Zlíně, Otrokovicích, Luhačovicích a dalších místech kraje oslovit nejen tuzemské, ale i zahraniční návštěvníky.
Všechny důležité informace a novinky na rozcestníku batuvregion.cz jsou proto nově k dispozici také v angličtině.

Nemá to háček

Baťa nebo Bata? Nejde jen o jeden háček, ale o kompletní jazykovou mutaci na webu bataregion.com. Projekt mapuje místa spojená se životem a dílem zlínského podnikatelského rodu Baťů, který je veřejnosti znám i za hranicemi ČR.
„Anglická verze posílí konkurenceschopnost Baťova regionu mezi jinými nabídkami a pomůže nám budovat pověst atraktivní turistické destinace v dalších zemích,“ vysvětlila Žaneta Kögler, manažerka projektu. Jak dodala, „Tomáš Baťa se ze Zlína vydal obouvat svět. Nyní chceme jeho příběh světu vyprávět. Prolomení jazykových bariér je prvním krokem na této cestě.“

Mobilní appky, průvodce 24/7

Skvělou volbou pro plánování prohlídek a tras přímo ve Zlíně jsou také dvě bezplatné mobilní aplikace, které jsou k dispozici v anglickém jazyce. Baťův Zlín připravilo město Zlín a využilo nejmodernější způsoby komunikace s návštěvníkem. Aplikace přibližuje historii města interaktivní formou, včetně prvků rozšířené reality.
Prostřednictvím příběhů provází turisty po zajímavých lokalitách, mluví hlasem Marie Baťové, a kdo bude chtít, tak mu jeden letoun JUNKERS F13 pomyslně přeletí nad hlavou. Nechybí kvízy, zábavné hry a možnost získat i nějakou odměnu.

Průvodcem do kapsy, který se nikdy neunaví, všechno ví a je neustále k dispozici, je i další mobilní aplikace se zkratkou ZAM. Zlínský architektonický manuál je obsáhlá databáze informací o zlínské architektuře, která nabízí procházky městem také podle tematických tras. Můžete objevovat tovární areál, moravský Hollywood nebo jedinečné baťovské bydlení v domcích z červených cihel. Dostupná je v anglickém a navíc v německém jazyce.

Ro-zu-mí-te-mi?

Pro návštěvníky regionu Zlínsko a Luhačovicko je zcela zásadní, že na web a mobilní aplikace navazují další cizojazyčné služby přímo v jednotlivých partnerských organizacích. Snahou je předejít situaci, že by zahraniční turisté konkrétní místo Baťova regionu našli, ale nikdo by jim nebyl schopen podat další informace nebo porozumět jejich požadavkům.

„U návštěvníků jsou oblíbené komentované procházky městem s názvem Zóna Zlín, které zajišťujeme nejen v angličtině, ale i v němčině a polštině,“ uvedla Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu statutárního města Zlín. Jak dodala, s erudovaným průvodcem mohou zájemci poznat výjimečné zlínské stavby, unikátní tovární areál přímo v centru města i způsob bydlení v typických baťovských domcích.

Služby a průvodce v angličtině nabízí například Památník Tomáše Bati, perla funkcionalistické architektury ve Zlíně. Komentované prohlídky pro cizince zajišťuje i Muzeum jihovýchodní Moravy v rozsáhlé expozici Princip Baťa, kde je kromě angličtiny možné zajistit i německy hovořícího průvodce.
Velký zájem je tradičně o komentované prohlídky Baťova mrakodrapu a svezení se v pojízdné kanceláři Jana A. Bati. Zájemci si mohou s anglickým výkladem prohlédnout také Baťovu vilu, sídlo Nadace T. Bati a mnoho dalších objektů, výstav či technických památek.

O cizojazyčné prohlídky s průvodcem je vhodné požádat organizace raději s časovým předstihem, aby bylo možné zajistit jazykově vybavený personál a rezervovat místa ve skupinách.

English friendly zatím nejsou všechna místa, organizace a produkty Baťova regionu, ale jejich počet stále roste. „Vstřícnost vůči zahraniční klientele může do budoucna přilákat nejen další turisty, ale také investory a partnery pro budoucí projekty,“ zdůraznila Jana Tkadlecová, manažerka destinace Zlínsko a Luhačovicko. Právě tato destinační společnost stojí spolu s městem Zlín, Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy a Zlínským krajem za vznikem projektu Baťův region.

Turisté a výletníci už nemusí hledat informace na různých místech, ale mají je přehledně seřazené a aktualizované v jednom on-line rozcestníku. Kromě české verze je nyní k dispozici i v plnohodnotné anglické verzi.

Zdroj informací

Baťův region a NejBusiness.cz
Foto: Baťův region

Datum

2. července 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.5059 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál