Revolut v Česku rozšiřuje investiční nabídku o dluhopisy

Revolut v Česku rozšiřuje investiční nabídku o dluhopisy

Revolut, finanční aplikace s více než 40 miliony zákazníky po celém světě, rozšířil svou nabídku investičních příležitostí v Česku o dluhopisy. Investiční služby v EHP poskytuje Revolut Securities Europe UAB (Revolut).
Oznámení přichází v době, kdy nedávný reprezentativní průzkum, který provedla Dynata jménem společnosti Revolut v Česku, ukázal, že až 27 % Čechů vykazuje nízkou toleranci k riziku, což je vede k hledání bezpečnějších investičních možností. Z 15 dotázaných evropských zemí uvedlo v průměru 29 % respondentů, že dávají přednost bezpečnějším investičním možnostem. Kromě toho 24 % Čechů inklinuje k diverzifikaci svých portfolií, přičemž jsou stále otevřeni mírnému riziku.

Dluhopisy se zdají být dobrou startovací pozicí pro ty jednotlivce, kteří mají tendenci být více averzní k riziku, protože dluhopisy nabízejí stabilitu a skvělou příležitost k diverzifikaci portfolia. Dobré úvěrové hodnocení a ochrana proti inflaci dále přispívají k jejich přitažlivosti pro investory, kteří hledají stabilitu a potenciálně spolehlivé výnosy.
Vlády i korporace využívají dluhopisy jako prostředek ke zvýšení kapitálu a nabízejí investorům možnost efektivně půjčovat peníze výměnou za pravidelné platby úroků a případné splácení jistiny. Různé typy dluhopisů nabízejí různé rizikové a výnosové profily a podle toho by měly být posuzovány. Výnosy dluhopisů by z nich také mohly udělat dobré zajištění v případě širšího hospodářského poklesu.

Revolut v současné době umožňuje obchodování s téměř 40 firemními a státními dluhopisy a v následujících měsících plánuje tento seznam rozšířit. Minimální částka pro zahájení investování do dluhopisů je 100 $/€, s fixním poplatkem 0,25 % za obchod (min. 1 $/€). Mohou se platit další poplatky.

Vybudování investiční platformy

Jedná se o další krok na cestě k cíli společnosti Revolut, kterým je vybudovat investiční platformu, na které budou moci uživatelé spravovat veškeré své finance na jednom místě. Platforma nabízí třídu mnoha aktiv, má pokrytí na trzích EHP a je vhodná pro pokročilé i začínající uživatele. S přístupem k více než 2 800 společnostem kótovaným v USA a EU a více než 500 ETF mohou uživatelé kontrolovat výkonnost svých investic v reálném čase pomocí živých seznamů sledovaných, obchodních grafů a zpráv z trhu – to vše v aplikaci Revolut.

Začátkem tohoto roku Revolut také odstranil poplatky za úschovu (0,12 % roční tržní hodnoty aktiv držených klientem) u všech finančních nástrojů nabízených v aplikaci zákazníkům ze Spojeného království a EHP společností Revolut Trading Ltd a Revolut Securities Europe UAB.

Rolandas Juteika, Head of Wealth and Trading (EEA): „Dále rozšiřujeme nabídku investičních produktů v Revolutu o dluhopisy, které jsou skvělým způsobem, jak diverzifikovat investiční portfolio, zajistit se proti nejistotě a generovat fixní příjem. Díky vyšším potenciálním výnosům a výhodám diverzifikace nabízejí dluhopisy zajímavou alternativu pro investory, kteří chtějí budovat bohatství a zachovat kapitál.“

Investiční možnosti pro své zákazníky v EHP

Revolut nedávno představil širokou škálu investičních možností pro své zákazníky v EHP, které jsou dostupné v aplikaci Revolut: Nyní jsou v nabídce Revolutu k dispozici akcie USA, EHP, ETF a nově také dluhopisy. Společnost také představila Obchodování Pro – placené rozšíření, které kromě jiných výhod nabízí přístup k výhodným cenám (např. nižší poplatky a vyšší limity pro velikost pokynů) a dalším analytickým funkcím.
Pro méně zkušené investory nabízí Revolut službu Robo poradce, která je nejvýhodnější pro zákazníky, kteří mají omezené nebo žádné zkušenosti s obchodováním, nebo prostě nemají čas na rozsáhlý průzkum a aktivní obchodování.

Investiční služby v EHP poskytuje společnost Revolut Securities Europe UAB („Revolut“), která je investiční společností autorizovanou a regulovanou Litevskou centrální bankou. Stejně jako u všech investic platí investiční riziko. Hodnota investic může stoupat i klesat. Minulá výkonnost, stejně jako hrubý výnos z dluhopisů, není spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti a společnost Revolut nezaručuje, že bude dosaženo investičních cílů nebo že portfolio bude generovat výnosy.
Pokud emitent dluhopisů nesplácí své závazky, můžete přijít o celou investici. Hodnota investice může být ovlivněna kolísáním měny. Informace zde obsažené nejsou osobním doporučením, investičním poradenstvím ani nabídkou k přijetí jakéhokoli investičního rozhodnutí. Další informace naleznete v podmínkách a ujednáních společnosti Revolut, na stránce s nejčastějšími dotazy k poplatkům a v popisu rizik.

Zdroj informací

Revolut a NejBusiness.cz
Foto: Revolut

Datum

25. června 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.2843 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál