Jaké jsou nejlepší strategie pro úspěšné obchodování s kryptoměnami v roce 2024?

Jaké jsou nejlepší strategie pro úspěšné obchodování s kryptoměnami v roce 2024?

Obchodování s kryptoměnami nabízí díky své vysoké volatilitě pozoruhodný výkon a přitahuje stovky investorů. Ať už jste však zkušený obchodník nebo nováček na trhu s kryptoměnami, musíte znát účinné obchodní strategie, abyste maximalizovali své ziskové marže.
Pokud nevíte, jaké tyto obchodní strategie jsou, zde se tyto osvědčené taktiky dozvíte. Na co tedy čekáte? Přečtěte si článek a proměňte nepředvídatelnou povahu kryptografických trhů z překážky v příležitost!

Nejlepší strategie pro úspěšné obchodování s kryptoměnami v roce 2024

Trh s kryptoměnami v nadcházejících letech pozoruhodně poroste. Zde jsou nejlepší obchodní strategie pro obchodování s kryptoměnami, které vám pomohou rozšířit vaše portfolio. Jste tedy připraveni odhalit tyto strategie obchodování s kryptoměnami jednu po druhé;

HODLing

HODLing zahrnuje dlouhodobé investice. Proto se investoři nezapojují do častého obchodování s kryptoměnami, ale udržují své investice v dobrém i zlém. Obchodníci věří v dlouhodobý růstový potenciál. Tato strategie vyžaduje trpělivost, protože investor odolává nutkání prodávat měnu při poklesu trhu.

Denní obchodování

Investoři nakupují a prodávají měnu ve stejný den a vydělávají na krátkodobých změnách cen. Úspěšným denním obchodníkem se můžete stát, pokud se dokážete rychle rozhodovat (během několika minut) a sledovat výkyvy na trhu. Měli byste také rozumět technické analýze a tržním trendům, abyste mohli jednat při změně tržních trendů.

Obchodování s trendy

Trendoví obchodníci prodávají nebo nakupují kryptoměny v závislosti na tržních trendech. K identifikaci tržních trendů mohou investoři používat různé technické ukazatele (klouzavé průměry, indexy relativní síly a trendovost).

Po identifikaci tržních trendů si obchodníci mohou vybrat k obchodování kryptografický token, který bude v té době na vzestupu nebo po kterém bude vysoká poptávka. Jedná se o ideální obchodní strategii pro střednědobé až dlouhodobé investory.

Obchod s kryptoměnami

Swingové obchodování

Swingoví obchodníci mohou držet pozice několik dní až týdnů s cílem vydělat na cyklickém charakteru cenových pohybů. Velmi užitečná může být technická analýza, fundamentální analýza a grafické obrazce, které ukazují potenciální vstupní a výstupní body.

Můžete také použít RSI a klouzavé průměry, abyste byli úspěšným swingovým obchodníkem. Vzhledem k častým změnám cen a volatilitě trhu je tato strategie považována za účinnou při obchodování s kryptoměnami.

Obchodování v rozmezí

Při obchodování v rozmezí obchodníci prodávají a nakupují měnu v rámci stanovených cenových limitů. Obchodování závisí na technických ukazatelích, jako jsou úrovně podpory a odporu. Investoři navíc musí určit horní a dolní hranici rozpětí.

Obchodníci mohou iniciovat nákupní příkazy v blízkosti supportu a prodávat v blízkosti rezistence. Tímto způsobem mohou profitovat z cenových zvratů v rámci stanoveného rozpětí. Bude to ideální strategie pro aktiva s omezenou volatilitou cen.

Arbitrážní obchodování

Obchodování využívá rozdílných cenových úrovní na různých trzích nebo burzách. Při tomto obchodování obchodníci nakupují měnu za nižší cenu na jedné platformě a prodávají ji za vyšší ceny na jiné platformě. Profitují tedy z rozdílu cen na obou platformách.

Vzhledem k vysoké volatilitě trhu, pokud se chcete stát arbitrážním obchodníkem, zajistěte si dostatek zkušeností. Pomoci vám mohou také obchodní boti. Dokážou hladce dokončit příkazy a umožňují obchodníkům profitovat z malých cenových výkyvů.

Průměrování dolarových nákladů

Obchodník investuje určitou částku do aktiva v předem stanovených intervalech. Při investování se obchodníci řídí konzistentním harmonogramem bez ohledu na tržní podmínky nebo aktuální ceny aktiv. To snižuje vliv volatility trhu na celkové náklady.

Obchodníci mohou nakoupit více akcií, když jsou ceny vyšší, a méně, když jsou ceny nižší. Tímto způsobem mohou minimalizovat riziko a postupně shromažďovat aktiva. Při této strategii navíc obchodníci těží z dlouhodobého růstu své investice tím, že se vypořádají s krátkodobými výkyvy.

Závěr

Strategie obchodování s kryptoměnami jsou účinné. Obchodníci již dlouho používají tyto osvědčené přístupy k určení, kdy kryptoměny nakoupit, prodat nebo držet. Tyto techniky mohou být užitečné při řízení rizik, zvyšování ziskovosti a dosahování obchodních cílů. Proč se tedy neřídit zde uvedenými účinnými přístupy a výrazně neovlivnit svou obchodní cestu?

 

Zdroj informací

Tomáš Dušek a NejBusiness.cz
Foto: Unsplash.com

Datum

7. června 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.5083 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál