Logport rozšiřuje své portfolio, kupuje průmyslovou halu na Kladně

Logport rozšiřuje své portfolio, kupuje průmyslovou halu na Kladně

Savills zprostředkovala prodej průmyslové haly společnosti ITB Transito s.r.o., kterou kupuje Logport Development s.r.o. Průmyslová hala se nachází v zaběhnuté industriální zóně v jižní části Kladna a disponuje pronajímatelnou plochou téměř 3 600 m2 s možností expanze až na 7 000 m2.

David Vais, Chief Executive Officer v Logport Development, říká: „Akvizice této haly je pro nás strategickým doplněním našeho portfolia a potvrzujeme tím zájem o brownfieldy a projekty, kterým můžeme přidat hodnotu. Jedná se o starší budovu ve velmi dobrém stavu, kterou chceme rozšířit a upravit, aby byla co nejlépe využitelná pro výrobu a skladování. S rekonstrukcí začneme začátkem příštího roku s následným rozšířením. Vše bude hotovo pro nového nájemce začátkem roku 2025.“

”Vzhledem k atraktivitě lokality, bylo zprostředkování transakce rychlé a celý proces akvizice byl dokončen během čtyř měsíců. Výrobní a skladová hala s možností expanze je pro spoustu okolních firem jedinečnou příležitostí pro relokaci a případný růst. Kladno, jako historicky průmyslové město poskytuje zázemí hned několika výrobním společnostem, ovšem s volnými prostory do 3 000 m2 je to podobné jako v Praze a neobsazenost se pohybuje kolem 1 %. Nová výstavba navíc cílí především na větší poptávky a nabídka menších jednotek je velmi omezená,“ doplňuje Jana Čožíková, Associate Industrial Agency v Savills.

Hala byla dokončena v 90. letech holandskou stavební firmou a materiály a technologie použité při stavbě byly již tenkrát nadčasové. V současné době hala není obsazena a bude k dispozici na pronájem až po rekonstrukci a rozšíření stávajících prostor. Budova je vhodná jak pro lehkou výrobu, tak pro skladování.

"V roce 2019 jsem prodal svou společnost ITB Group jiné nizozemské společnosti. Kladenský sklad nebyl součástí prodeje a nizozemská firma zde zůstala jako nájemce. V roce 2023 se nájemce rozhodl spojit výrobu s jiným svým závodem v České republice a nájemní smlouvu na Kladně vypověděl. Vlastnit tuto halu v Česku bez dalšího podnikatelského záměru pro mě nemělo smysl, a proto jsem se rozhodl k prodeji a využití financí k jiné příležitosti v blízkosti mého podnikaní,“ uzavírá Hans van Dooremalen z ITB Transito.

Zdroj informací

Savills a NejBusiness.cz
Foto: Savills

Datum

12. ledna 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.6436 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál