Na letošním ročníku konference The Business Booster se představí startupové společnosti vyvíjející nejlepší řešení v oblasti udržitelné energie

Na letošním ročníku konference The Business Booster se představí startupové společnosti vyvíjející nejlepší řešení v oblasti udržitelné energie

The Business Booster (TBB), významná evropská konference zaměřená na rozvoj obnovitelných zdrojů energie, se letos uskuteční 18. a 19. října v nizozemském Amsterdamu. Akce, kterou pořádá společnost EIT InnoEnergy, spojí na jednom místě zástupce nejrůznějších startupů, průmyslové podniky, finanční instituce, politikou sféru a regulační orgány, aby společně diskutovali o tom, jak zajistit a urychlit přechod na udržitelnou energii a čisté nulové emise v Evropě. Mezi vystavovateli budou i letos vývojáři, od nichž se očekává, že budou pracovat na revolučních technologiích pro nadcházející roky.

Na letošním TBB bude vystavovat např. německý výrobce antireflexních fólií Phytonics. Jeho vysoce odolný venkovní produkt na bázi nano biotechnologie je schopen plně absorbovat světlo z jakéhokoli směru a vlnové délky, což umožňuje solárním panelům s touto vrstvou produkovat o 10 % více energie než běžné panely. S podobně průlomovou inovací se na akci představí také polská společnost Coat-it se svým energeticky účinným antikorozním řešením. Je průkopníkem v oblasti nano aditiv pro povrchovou úpravu, která dokáže výrazně zvýšit tvrdost a odolnost proti opotřebení jakéhokoli povrchu.

V zájmu posílení oběhového hospodářství se lotyšská společnost Empyrio zaměřuje na recyklaci organického odpadu s vysokým obsahem vlhkosti. Vyvinula nízkonákladovou technologii, která spaluje odvodněné čistírenské kaly bez přidání externích zdrojů energie nebo jiných surovin. Teplo vznikající při spalování se využívá k vysušení a zničení dalšího kalu, čímž je zajištěna kontinuita procesu. Francouzská společnost Heliup vyrábí fotovoltaické moduly pro velké střechy komerčních a průmyslových budov.

Jejich lehký solární vývoj je kompatibilní s budovami s omezením nosnosti a konstrukce, které nemohou unést hmotnost v současnosti standardních solárních panelů. Velmi futuristická je také nizozemská inovace iON-ENERGY, která přeměňuje energii ze zemské atmosféry na elektřinu. Jejich patentovaný Energy Box bude schopen napájet lidské domovy 24 hodin denně. Průmyslové podniky budou v budoucnu těžit z inovace společnosti Beholder, která využívá umělou inteligenci ke zpracování a analýze snímků ze satelitů a poskytuje tak přesné informace o ložiscích nerostných surovin. Před zahájením prvních vrtů bude k dispozici kompletní výkaz o tom, na kolik a na co je zkoumaná půda bohatá, a to bez ohledu na topografii.

H2SPEED, nákladní automobil francouzské společnosti INCITIS, který mění dopravu a je speciálně navržen pro městský provoz, představuje ekologickou změnu. Vozidlo s nulovými emisemi a elektromobilitou je navrženo tak, aby se po zastavení rychle a plynule nakládalo a vykládalo.

Díky tomu, že se zboží nakládá na úrovni ulice, přizpůsobuje se městskému provozu, těsným místům k zastavení a bezpečnosti ostatních účastníků silničního provozu. A právě veřejná doprava bude společností Nevomo nově definována. Na základě technologie MagRail vyvíjí společnost nejnovější generaci vysokorychlostních železničních sítí. Jejich patentované řešení pro modernizaci stávající železniční infrastruktury kombinuje principy magnetické levitace a provozu lineárních motorů, což umožňuje dosáhnout rychlosti až 550 km/h.

Z českých společností se konference TBB v Amsterdamu zúčastní zástupci energetických firem E.ON či ČEZ, dále pak Inven Capital, Agentura pro podnikání a inovaci a liberecký inovační hub DEC Innovation Centre.

Zdroj informací

EIT InnoEnergy a NejBusiness.cz

Datum

12. října 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.5903 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál