ABB investuje do inovátora platformy edge-to-cloud, společnosti Pratexo

ABB investuje do inovátora platformy  edge-to-cloud, společnosti Pratexo

ABB investuje do strategického partnerství se společností Pratexo, která se zabývá akcelerační platformou edge-to-cloud. Partnerství zahrnuje menšinovou investici do společnosti Pratexo prostřednictvím jednotky rizikového kapitálu ABB Technology Ventures (ATV). Finanční podrobnosti investice nebyly zveřejněny.

Technologická platforma společnosti Pratexo podporuje iniciativy v oblasti internetu věcí a umělé inteligence, jež vyžadují koncový výpočetní výkon. Technologie společnosti umožňuje rychlé vytvoření systémů, které mohou zpracovávat obrovské množství dat generovaných senzory internetu věcí a provádět pokročilé analýzy v reálném čase a v blízkosti zařízení, nikoli v cloudu.

Služba elektrifikace společnosti ABB bude využívat špičkovou platformu Pratexo Studio pro vývoj softwaru bez použití kódu, která urychlí a revolučním způsobem změní způsob navrhování digitálních řešení pro zákazníky a umožní jim lépe se do budoucna rozhodovat.

Informace v reálném čase

Spolupráce se společností Pratexo pomůže zákazníkům společnosti ABB zavádět sítě a architektury řešení založené na „edge“ technologiích, které poskytují informace v reálném čase, s dalšími výhodami v podobě snížení objemu přenášených dat v cloudu, zlepšení ochrany soukromí a zabezpečení dat a možnosti provozu i bez připojení k internetu.

Jedním z příkladů jsou přizpůsobená decentralizovaná softwarová řešení umožňující provozovatelům distribučních sítí spravovat, monitorovat a vyhodnocovat elektrické systémy v reálném čase. Dále identifikují potenciální příčiny poruch a optimalizují provoz na nejnižší místní úrovni. Systémy se přizpůsobí rychle se měnícím okolnostem a reagují na identifikované změny v dostupnosti a spotřebě energie.

„Máme jedinečnou možnost podporovat zákazníky v jejich digitální transformaci bez ohledu na to, v jaké fázi se nacházejí. Investice do inovativních startupů, jako je Pratexo, a partnerství s nimi posouvají možnosti našich technologických služeb zákazníkům. Těm tak můžeme poskytovat rozšířené vymoženosti průmyslu 4.0,“ uvádí Stuart Thompson, prezident divize ABB Electrification Service. „Díky otevřenému souboru technologií od společnosti Pratexo můžeme přechod provést a škálovat bezproblémově, bezpečně a na míru,“ dodává Thompson.

„Posledních 20 let se v oblasti IT jednalo především o centralizaci výpočetní techniky do cloudu. V příštích deseti letech půjde o vyvážení tohoto přístupu s hybridním přístupem od koncových zařízení ke cloudu – správný výpočet na správném místě a na správné úrovni. Naše úzká spolupráce s ABB tento přechod dále umožní a urychlí,“ vysvětluje Blaine Mathieu, generální ředitel společnosti Pratexo.

Pratexo - jeden ze tří vítězů globální soutěže 

Společnost Pratexo, člen inovačního růstového centra ABB SynerLeap, se stala jedním ze tří vítězů soutěže ABB Electrification 2022 Startup Challenge, globální soutěže pro inovátory, kteří vyvíjejí průkopnické koncepty podporující bezpečný, inteligentní a udržitelný přechod na elektrifikaci ve světě.

„S rostoucím důrazem na bezpečnost IT a ochranu soukromí se společnosti odklánějí od centralizovaného cloudu k řešením internetu věcí založených na edge (koncových zařízeních) a micro cloudu, aby si zachovaly odolnost, flexibilitu a škálovatelnost,“ říká Mads Moeller, ředitel divize ABB Technology Ventures pro elektrifikaci. „Toto partnerství urychlí vývoj softwarové technologie pro zákazníky společnosti ABB, která umožní provádět analýzu příčin elektrických poruch v reálném čase, což zlepší provoz.“

Toto partnerství je šestou investicí rizikového kapitálu společnosti ABB v roce 2023 a pomáhá rozšířit ekosystém inovačních partnerů společnosti, kteří vyvíjejí řešení podporující dekarbonizaci. Od svého založení v roce 2009 investovala jednotka rizikového kapitálu ATV společnosti ABB přibližně 300 milionů dolarů do startupů, jež jsou v souladu s jejím portfoliem v oblasti elektrifikace, robotiky, automatizace a pohybu.

Zdroj informací

ABB a NejBusiness.cz

Datum

11. září 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2232 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál