Portfolio udržitelné energie společnosti EIT InnoEnergy by mělo do roku 2030 ušetřit až 2,1 gigatun CO2

Portfolio udržitelné energie společnosti EIT InnoEnergy by mělo do roku 2030 ušetřit až 2,1 gigatun CO2

Společnost EIT InnoEnergy, inovační motor pro udržitelnou energii podporovaný Evropským institutem pro inovace a technologie, orgánem Evropské unie (EU), ve své výroční zprávě uvádí, že její portfolio udržitelných investic má potenciál ušetřit až 2,1 gigatun emisí CO2 do roku 2030 a ve stejném období dodat 831TWh čisté energie, což zároveň vede k naplňování cílů energetické transformace.

Tato zpráva přichází v době, kdy EU pokračuje v úsilí o splnění svého cíle snížit do roku 2030 čisté emise skleníkových plynů o 55 %, což vyžaduje zavedení průlomových a rozšiřitelných technologií a inovací. K tomu je ale zapotřebí rozsáhlé zlepšování a zvyšování kvalifikace, aby se zvýšil nejen počet pracovníků v energetice, ale aby se také změnila jejich struktura. Společnost EIT InnoEnergy dále uvádí, že její portfolio udržitelných investic od svého založení v roce 2010 přímo i nepřímo vytvořilo více než 40 000 pracovních míst.

Toto portfolio současně vygenerovalo v letech 2010 až 2020 příjmy ve výši více než 771 milionů eur (nárůst o 132 %). Pro rok 2030 se předpokládají příjmy ve výši 110 miliard eur.

Elena Bou, spoluzakladatelka a ředitelka pro inovace společnosti EIT InnoEnergy, uvedla: „Je neuvěřitelně vzrušující vidět hmatatelný pokrok a dopad, který naše portfoliové společnosti dosáhly na podporu přechodu k zelené ekonomice a dosažení klimatických cílů. Od 40 000 pracovních míst, která jsme my a naše portfoliové společnosti společně vytvořili, až po růst potenciálu kumulativně ušetřit 2,1G tun emisí CO2 do roku 2030, pokračujeme v podpoře expanze ve našich třech hlavních průmyslových hodnotových řetězcích, které vedeme: bateriové úložiště, zelený vodík a solární fotovoltaika. S rozšiřováním našich obzorů, včetně nových projektů v USA, se těšíme na další podporu našich portfoliových společností a nových inovací v oblasti udržitelné energetiky, abychom dosáhli očekávaných úspěchů nebo je dokonce překonali.“

„Být součástí sítě EIT InnoEnergy znamená pro naše aktivity na trhu v oblasti energetiky a nových technologií jedinečnou příležitost. Díky této podpoře můžeme rozvíjet inovace a přinést do České republiky nové technologie, které jsou především udržitelné, což je pro budoucnost zásadní. Aktuálně pracujeme na transferu unikátní technologie termálních baterií HeatTank pro chlazení a vytápění na český a slovenský trh. Tato technologie je vhodná pro datová centra, kancelářské budovy, logistická centra a strojírenské provozy, které chtějí snížit náklady na energii. HeatTank pomáhá dosáhnout 20-50% snížení emisí CO². Využití technologie HeatTank umožňuje optimální využití obnovitelných zdrojů energie a podstatně minimalizuje emise oxidu uhličitého. Díky tomu mohou ekologicky smýšlející společnosti výrazně snížit svou uhlíkovou stopu a učinit tak významný krok směrem k ekologičtější a udržitelnější budoucnosti,“ uvádí Petra Jalšovec Palacz z DEX Innovation Centre.

Kompletní znění zprávy "EIT InnoEnergy Impact Report" je k dispozici pod tímto odkazem.

Výroční zprávu společnosti EIT InnoEnergy za rok 2022 si můžete stáhnout zde.

Zdroj informací

EIT InnoEnergy a NejBusiness.cz

Datum

31. července 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1732 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál