Společnost EIT InnoEnergy spouští vzdělávací Skills Institute

Společnost EIT InnoEnergy spouští vzdělávací Skills Institute

EIT InnoEnergy bude strategicky spolupracovat s NIIT na rychlém rozšiřování služeb vzdělávací instituce Skills Institute. Hlavním úkolem bude především odstraňování stávajících překážek týkajících se dovedností potřebných pro různá průmyslová odvětví s důrazem na stanovené cíle v oblasti trvalé udržitelnosti.

Společnost EIT InnoEnergy, inovační motor pro udržitelnou energii podporovaný Evropským institutem pro inovace a technologie, orgánem Evropské unie (EU), dnes oznámila spuštění speciální vzdělávací instituce InnoEnergy Skills Institute. Iniciativa, která poskytne důležitou úroveň školení a rozvoje pro průmyslová odvětví vyvíjející se v souladu s energetickou transformací, dokázala přesvědčit přední globální společnost pro rozvoj talentů NIIT, aby rozšířila svou nabídku s cílem oslovit více než 800 000 pracovníků do roku 2025.

InnoEnergy Skills Institute navazuje na dosavadní aktivity velmi úspěšné akademie European Battery Alliance (EBA) Academy a bude zahrnovat také hodnotové řetězce pro oblasti zeleného vodíku a solární fotovoltaiky. Agilní a modulární přístup ke školení bude zahrnovat nejnovější vzdělávací trendy s adaptabilními, přizpůsobitelnými kurzy a programy, které splňují specifické potřeby bez ohledu na umístění, velikost nebo technologii. Dostatečný počet lidí, kteří budou využívat tato špičková školení, je přitom zásadním krokem pro vybavování globální pracovní síly znalostmi a odbornými dovednostmi potřebnými k dekarbonizaci energetického hospodářství.

Společnost NIIT byla vybrána jako strategický partner vzdělávacích služeb instituce InnoEnergy Skills Institute, která bude poskytovat komplexní služby včetně onboardingu, vytváření vzdělávacích cest a průběžná školení učitelů s tím, že budou vždy zohledněny lokální odlišnosti. Hlavním cílem partnerství je využít přítomnost a schopnosti NIIT jako globálního lídra v oblasti rozvoje talentů k rychlému rozšíření a vytvoření vysoce kvalifikovaného a certifikovaného lidského kapitálu nezbytného pro rychlý přechod na zelenou energii.

InnoEnergy Skills Institute bude těžit z globálního dosahu a infrastruktury NIIT, což znamená, že bude moci nasazovat služby takovým tempem a v takovém rozsahu, aby se urychlila potřebná školení v celé Evropě, Severní Americe a Asii. NIIT a EIT InnoEnergy budou v rámci strategického vztahu spolupracovat také na iniciativách týkajících se vedení a rozvoje lidí. Přechod na čistou nulu si vyžádá rekvalifikaci až 18 milionů pracovníků po celém světě. Očekává se například, že mezi lety 2015 a 2030 se počet pracovních míst v oblasti solárních panelů a fotovoltaiky zčtyřnásobí. Vzhledem k tomu, že rok 2023 je rokem dovedností EU, shoduje se zahájení činnosti InnoEnergy Skills Institute časově s širšími vládními iniciativami, které se zabývají rostoucími obavami ohledně zajištění pracovní síly do budoucna.

Oana Penu, ředitelka InnoEnergy Skills Institute, uvedla: „Odvětví klíčová pro energetickou transformaci zaznamenají dramatický nárůst v potřebě nových dovedností a odborných znalostí, které povedou k dalšímu pokroku. Ve skutečnosti jen v oblasti výroby baterií vstoupí do hry více než 700 nových typů pracovních míst, protože požadované dovednosti budou vysoce diverzifikované. Není tedy překvapením, že již 71 % generálních ředitelů uvádí nedostatek dovedností jako svou nejvýznamnější obchodní výzvu. Musíme se tedy věnovat podpoře zelených inovací budoucnosti a zajistit vyškolené pracovní síly k dosažení cílů v oblasti klimatu. Naše strategické partnerství se společností NIIT bude využívat její vedoucí postavení v globálním rozvoji talentů, aby se tyto cíle staly realitou.“

Vedoucí role EIT InnoEnergy v klíčových průmyslových aliancích zahrnujících energetiku, skladování, zelený vodík a fotovoltaiku znamená, že má perfektní pozici pro urychlení zvyšování kvalifikace pracovníků v celém energetickém průmyslu. Prostřednictvím InnoEnergy Skills Institute mohou podniky, univerzity a poskytovatelé školení těžit z kurzů podporovaných řadou odborníků v tomto odvětví, společných aliancí a dalších partnerství.

Sailesh Lalla, obchodní ředitel NIIT, řekl: „Jsme rádi, že můžeme podpořit EIT InnoEnergy v jeho nejnovějším počinu pro oblasti školení a rozvoje. Dekarbonizace je další průmyslová revoluce vedoucí k nebývalé poptávce po kvalifikovaných profesionálech v oblasti čistých technologií. Tímto partnerstvím zahajujeme stežejní iniciativu v oblasti zelených energetických dovedností. Díky odborným znalostem EIT InnoEnergy v oblasti, průmyslovým znalostem a vedoucímu postavení NIIT v oboru vzdělávacích služeb je naším cílem zajistit, aby byl InnoEnergy Skills Institute uznáván jako hlavní destinace a myšlenkový lídr v oblasti dekarbonizace a zelených dovedností v celé Evropě, Severní Americe a Asii. Spojením silných stránek obou společností usilujeme o vytvoření špičkového světového řešení potřeby zvyšování kvalifikace a rekvalifikace napříč odvětvími, abychom vytvořili flexibilní pracovní sílu, která se přizpůsobí měnícím se požadavkům.“

Zdroj informací

EIT InnoEnergy a NejBusiness.cz

Datum

21. května 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.3438 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál